سرباز سابق نیروی دریایی آمریکا که برای ارسال یک پیان اقدام به ارسال نامه سمی به ملکه الیزابت، پوتین، ترامپ و وزیر دفاع آمریکا کرده بود در آمریکا بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری راشاتودی، اسناد دادگاهی آمریکا نشان می‌دهد مرد آمریکایی، که چند روز پیش اقدام به ارسال نامه‌های حاوی سم  ریسین به برخی مقامات این کشور از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور کرده بود، مدعی شده پیش از این برای برخی سران خارجی از جمله ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و ملکه الیزابت، نامه سمی فرستاده است.

چند روز پیش، ویلیام کلیدی آلن به اتهام ارسال نامه حاوی مواد سمی به رئیس جمهور آمریکا، کریستوفر وری، اداره‌کننده اف بی آی و جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا دستگیر شد. این فرد مدعی شد نامه‌های حاوی قطعاتی از دانه سمی کرچک که سم ریسین از مشتقات آن است، برای ملکه انگلیس و رئیس جمهور روسیه ارسال کرده است.

اسناد 10 صفحه‌ای دادگاهی که در روز جمعه تکمیل شد، نشان داد فرد مظنون در این پرونده اطلاعات بیشتری را در اختیار پلیس قرار داد که براساس آن او نامه‌های سمی دیگری را نیز برای جف سشنز، دادستان کل آمریکا، ملکه انگلیس، ولادیمیر پوتین و یک مقام نیروی هوایی آمریکا (که نام او را به خاطر نمی‌آورد) ارسال کرده است.

 پلیس فدرال آمریکا به سادگی توانست رد ارسال‌کننده نامه‌های سمی به مقامات آمریکایی را پیگیری کند، زیرا آلن به قدری بی دقت بود که بر روی پاکت این نامه‌ها آدرس خود را نوشته بود. با این حال این کهنه سرباز نیروی دریایی آمریکا مدعی شد که هدف او از فرستادن این نامه‌ها ارسال یک پیغام بوده است. هرچند این فرد از توضیح پیغام موردنظر خود به چنین طیف گسترده‌ای از آدرس‌ها ناتوان بود.

 به گفته بازرسان پلیس هر چهار نامه حاوی سم ریسین بودند.

این فرد متهم به تهدید با استفاده از ماده سمی بیولوژیکی است. آلن همچنین متهم به انجام اقدام تهدید علیه دولت در سال 2015، با ارسال ایمیل به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) است. آلن در آن نامه سیا را تهدید به ترور رئیس جمهور کرده بود. همچنین در فوریه سال 2017 او تهدید به بمبگذاری در پایگاه نیروی هوایی در تگزاس کرده بود. این کهنه سرباز نیروی دریایی چندی پیش ایمیلی به اداره امنیت عمومی یوتا با عنوان «چندین حمله قریب الوقوع» ارسال کرد.

روز جمعه این فرد به دستور قاضی دادگاه منطقه‌ای به منظور پیگیری قانونی پرونده در بازداشت باقی ماند. احتمالا در 15 اکتبر جلسه دادگاهی این فرد برگزار شود. این فرد در سال 2005 نیز به دو مورد کودک آزاری محکوم شد.