توفان ترامی از روز شنبه تاکنون ضربات سنگینی به سومین اقتصاد جهان وارد کرده و خدمات ریلی توکیو را نیز برای مدتی طولانی قطع و بیش از یک هزار پرواز لغو شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان هواشناسی ژاپن روز یکشنبه اعلام کرد این توفان همچنین در مناطق غربی این کشور از جمله در اوکیناوا باعث زخمی شدن 56 نفر شده است.
گزارش حاکی است این توفان از روز شنبه تاکنون ضربات سنگینی به سومین اقتصاد جهان وارد کرده و خدمات ریلی توکیو را نیز برای مدتی طولانی قطع کرده است.
توفان مذکور که چندمین توفان سهمگین سال جاری میلادی در ژاپن محسوب می شود از یکشنبه شب وارد منطقه اوزاکا شده است و فعالیت بسیاری از مراکز خدمات اجتماعی این منطقه را تعطیل کرده است.
مسئولان ژاپنی نیز به مردم و نهادهای ذی ربط هشدار داده اند ضمن رعایت هوشیاری خود، اوضاع تا روز سه شنبه عادی نخواهد شد.
شبکه خبری 'ان اچ کی' در ادامه گزارش خود افزوده است 500 هزار خانوار در اوکیناوا و منطقه کیوشو ژاپن در خاموشی بسر می برند.
بر اساس این گزارش همچنین به حدود یک میلیون و 500 هزار نفر از ساکنان نواحی مختلف هشدار داده شده است مراقب رانش زمین، بادهای سنگین و شکسته شدن درختان باشند.
در اوایل ماه جاری میلادی بود که توفان 'جبی' ابرتوفان بی سابقه 25 سال گذشته؛ ژاپن را در هم کوبید، باعث بسته شدن فرودگاه 'کانسای' این کشور شد و جان 11 نفر را گرفت.