​وزیر مشاور در امور اروپایی فرانسه از غرفه جمهوری اسلامی ایران در بازدید از غرفه ایران در نمایشگاه زرتاپ، اعلام کرد فرانسه از صنعت گردشگری ایران حمایت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، «ژان باتیست لوموآن» در جریان بازدید از غرفه جمهوری اسلامی ایران در آخرین روز چهلمین دوره نمایشگاه گردشگری پاریس در مورد تعاملات گردشگری بین ایران و فرانسه گفت: فرانسه همواره از سفر گردشگران فرانسوی به ایران و توسعه گردشگری این کشور حمایت کرده و خواهد کرد. 

ژان باتیست لوموآن ضمن خرسندی از حضور ایران در این نمایشگاه "تاپ رزا" گفت: من ایران را دوست دارم و تاکنون دوبار از ایران دیدن کردم اما هر چند حضور من در ایران کاری بوده اما از ظرفیت بالای گردشگری این کشور آگاهم.

وی در تایید قابلیت ایران در پذیرش گردشگران خارجی اضافه کرد: ایران حداقل ظرفیت پذیرش چندین برابر گردشگر فعلی را در هر سال دارد.

​وزیر مشاور در امور اروپایی فرانسه در جریان حضور خود که آن را نمایش دوستی با ایران تفسیر کرد، از تعدادی از شرکت های حاضر در پاویون کشورمان نیز دیدن کرد.

در این بازدید نمایندگان کشورمان در غرفه ایران، در پاسخ به سوالات وزیر مشاور در امور خارجه فرانسه آماری از تعداد حضور فرانسویان در ایران و میزان حضور شرکت های ایرانی در این کشور ارائه دادند.

چهلمین نمایشگاه جهانی گردشگری فرانسه موسوم به تاپ رزا که مهم ترین نمایشگاه گردشگری فرانسه و یکی از معتبرترین نمایشگاه های گردشگری جهان است،  از روز سه شنبه کارخود را آغاز و تا روز جمعه در شهر پاریس ادامه داشت. در این دوره نیز ایران به همت کانون اتومبیلرانی و جهانگردی ایران توانست در این دوره از نمایشگاه با ۱۵ شرکت گردشگری حضور یابد.