​وزارت دفاع روسیه اعلام کرد قرار کشورش تعدادی موشک اس300 به سوریه ارسال کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از راشاتودی، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد به دنبال بروز تنش میان مسکو و تل آویو که به دلیل سقوط هواپیمای روسی در سوریه پیش آمده است روسیه قصد دارد ظرف دو هفته سامانه موشک اس 300 را در سوریه مستقر کند.

این اقدام روسیه بدنبال بروز  بخاطر  که روسیه رژیم صهیونیستی را مقصر آن می داند انجام می شود. نشریه روسی «کامرسانت» یکشنبه شب در گزارشی اختصاصی به نقل از یک مقام ارشد نظامی روس اعلام کرده بود که ممکن است مسکو دمشق را به سامانه پدافندی «اس-۳۰۰» مجهز کند.

وزارت دفاع روسیه دیروز یکشنبه با انتشار بیانیه ای درباره سقوط هواپیمای این کشور در سوریه اعلام کرد: اسرائیل توافق خود با روسیه در خصوص پرهیز از برخورد هوایی در سوریه را نقض کرده و در این حادثه مقصر است.

در هفته گذشته یک هواپیمای روسی در سوریه به اشتباه از سوی پدافند ارتش سوریه هدف قرار گرفت و بعد از آن وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای درباره سقوط هواپیمای Il-۲۰ این کشور در سوریه اعلام کرد: حملات جنگنده های اسرائیلی به سوریه موجب زنجیره ای از حوادث شده که هدف قرار گرفتن هواپیمای روسی بخشی از این حوادث است. روسیه پاسخگویی به این حادثه را برای خود محفوظ می داند.

گویا جنگنده های اسرائیلی از هواپیمای روسی به عنوان پوشش حمله به سوریه استفاده کرده اند و همین امر موجب هدف قرار گرفتن آن از سوی سامانه دفاعی سوریه شده است.

بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، هواپیمای آی ال ۲۰ این کشور در زمان حمله جنگنده های اسرائیلی به سوریه، توسط سامانه دفاعی S۲۰۰ سوریه هدف قرار گرفته است.