در عملیات نیروهای هوایی افغانستان در جنوب کابل سه فرمانده اصلی گروه طالبان و شمار زیادی از این این گروه کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرحمن منگل، سخنگوی والی میدان وردک گفت: در عملیات نیروهای هوایی افغانستان در ولسوالی جغتو ولسوالی میدان وردک از عصر روز گذشته آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

منابع محلی ولایت میدان وردک در جنوب شهر کابل اعلام کرده‌اند که درعملیات نیروهای هوایی افغانستان ۴۲ شورشی مخالف دولت کشته و حدود ۳۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

پیش از این گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن شماری غیر نظامی در این عملیات رسیده است اما منگل کشته شدن افراد غیرنظامی را رد کرد و گفت، در این عملیات سه فرمانده مشهور طالبان، سید رحیم، ولسوال جغتو، ملاعبدالرحمن مشهور به زخمی از فرماندهان طالبان و ملا مسلم فرمانده طالبان در ولسوالی نرخ این ولایت نیز کشته شده‌اند.

منگل افزود: علاوه بر این افراد ۲۰ نفر زندانیانی گروه طالبان که شامل کماندوهای ارتش ملی افغانستان و همچنین نیروهای امنیتی افغانستان بودند، نیز از بند طالبان رها شده‌اند.

طالبان نیز تایید کرده که عملیات نیروهای دولتی و آمریکایی در منطقه "ملاحافظ " در ولسوالی جغتو میدان وردک بر یک زندان طالبان انجام شده، ولی نیروهای طالبان توانسته که در برابر آنان مقاومت کرده و زندانیان را به محل امنی منتقل کنند.