سخنگوی کرملین با ابلاغ پیام تسلیت رئیس جمهوری روسیه به خانواده‌ها و نزدیکان سربازانی که در حادثه سقوط هواپیمای "ایل ۲۰ " در سوریه کشته شدند، تاکید کرد: این حادثه هیچ‌گونه تاثیری بر توافق میان مسکو و آنکارا در مورد ادلب نخواهد داشت.

 

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی رسمی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه ضمن ابلاغ پیام تسلیت پوتین به خانواده‌ها و نزدیکان نظامیانی که در حادثه سقوط هواپیمای "ایل- ۲۰ " جان خود را از دست دادند، گفت: کرملین نسبت به این اوضاع بسیار نگران است و ارزیابی جامعی از این حادثه در بیانیه وزارت دفاع صورت گرفته است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، هواپیمای نظامی "ایل-۲۰" روسیه در پی شلیک موشک  "اس-۲۰۰" سوریه در حین رویارویی با حمله هوایی جنگنده‌های اسرائیلی به اهدافی در شهر لاذقیه سوریه سقوط کرد.

پسکوف عنوان داشت، حادثه سقوط هواپیمای ایل- ۲۰  روسیه در سواحل سوریه هرگز تاثیری بر توافق میان پوتین و رجب طیب اردوغان، همتای ترکی وی در مورد ایجاد منطقه عاری از سلاج در ادلب نخواهد گذاشت.

وی گفت: این توافق "جهش" مهم و سرنوشت سازی برای آینده سوریه است و بار دیگر توانمندی مسکو و آنکارا را برای دستیابی به تصمیمات کارآمد برای تحقق هدف نهایی یعنی حل بحران سوریه به روش‌های دیپلماتیک ثابت کرد.