در حالیکه قربانیان بارش شدید باران، رانش زمین و فروریختن پل در طوفان «فلورانس» به ۱۷ نفر افزایش یافت.

 

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آناتولی، بنابر اعلام مقامات آمریکائی، شمار قربانیان ناشی از بارش شدید باران، رانش زمین و فروریختن پل در طوفان «فلورانس» که سواحل شرقی این کشور را درنوردیده است، به ۱۷ نفر افزایش یافت.

بر این اساس ۱۱ نفر در کارولینای شمالی و ۶ نفر دیگر نیز در کارولینای جنوبی به علت طوفان استوایی فلورانس جان خود را از دست داده اند.

در میان جان باختگان یک نوزاد ۳ ماهه نیز به چشم می خورد که در پی سقوط درخت بر روی خانه، جان خود را از دست داده است. 

به گزارش بی‌بی‌سی، سیل راه‌ های ارتباطی شهر ساحلی ویلمینگتون در ایالت کارولینای شمالی در آمریکا را کاملا قطع کرده است. بنابر گزارش‌ ها این شهر با جمعیتی حدود ۱۲۰ هزار نفر تبدیل به یک جزیره شده و تمام جاده‌ های منتهی به آن زیر آب فرو رفته است.

بر اثر این حادثه، برق نزدیک به ۷۴۰ هزار خانه و محل کسب و کار در هر دو ایالت قطع شده و به دلیل کمبود سوخت برای خودروها و ژنراتورها، صف‌های طولانی از متقاضیان در ایستگاه های پمپ بنزین تشکیل شده است.

«روی کوپر» فرماندار ایالت کارولینای شمالی طی یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد که طوفان در حال حاضر به بالاترین درجه خطرناک رسیده است. 

سطح آب رودخانه «کاپه فئیر» در کارولینای شمالی بالا رفته و احتمال طغیان رود در چند روز آینده وجود دارد.

در پی وقوع این طوفان به ۲ هزار و ۸۰۰ خانه که در اطراف این رودخانه قرار دارند، هشدار تخلیه داده شده است.

بنا به اعلام مرکز ملی طوفان در آمریکا، سرعت طوفان فلورانس در دو ایالت کارولینای شمالی و جنوبی به ۵۶ کیلومتر در ساعت کاهش یافته و به سطح «طوفانهای استوایی» تنزل یافته است.