دبیرکل حزب الله لبنان گفت: وجهه آمریکا در حال حاضر در مقابل تمامی ملت‌های جهان به ویژه در جهان عربی و اسلامی برملا و رسوا شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از العهد، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود در سومین شب محرم الحرام در مجتمع سید الشهداء در ضاحیه جنوبی بیروت تصریح کرد: گمان نمی‌کنم که هیچ کس در جهان عرب یا در جهان اسلامی از میان رهبران کشورها، پادشاهان، روسای جمهور و نخبگان سیاسی و فرهنگی، فکری، اقتصادی و ژنرال‌های نظامی آگاهی کاملی از واقعیت رژیم اسرائیل نداشته باشد.

وی افزود: در گذشته چیزی به نام اسرائیل وجود نداشت، گروه‌های صهیونیستی یهودی آمدند و آنها در حقیقت از اقصی نقاط جهان آورده شدند. به تدریج، فلسطین را تحت تصرف خود درآورده و بخش زیادی از مردم فلسطین را بیرون راندند و با کشتارهای دسته جمعی و ایجاد هول و وحشت و فریب و نیرنگ و حمایت بین المللی، یک رژیم غاصب را ایجاد کردند.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: مشکل از آغاز نزاع با رژیم صهیونیستی و طرح صهیونیستی، در هیچ روزی مشکل شناخت و مشکل آگاهی نبود، بلکه مشکل اراده، مشکل آمادگی برای جانفشانی، مشکل آمادگی برای یاری رساندن به حق، مشکل آمادگی برای اتخاذ کردن موضع بود. مشکل در اینجا بود.

وی افزود: به عنوان مثال، نظام‌ها، رهبران، پادشاهان، امیران، روسای جمهور از تخت سلطنتی خود در مقابل آمریکا و انگلیس و غرب هراس دارند، چراکه اگر کسی موضعی متفاوت اتخاذ کند، یک میلیون اتهام علیه او چیده می‌شود و تلاش‌هایی برای برکناری‌اش صورت می‌گیرد. هراس آنها نسبت به تخت سلطنتی‌شان طی هفتاد سال، ترسشان از اموال و فرزندان و امتیازات و هر آنچه که مربوط به دنیای آنها است، باعث شد که موضع آنها متفاوت باشد.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: وجهه آمریکا در حال حاضر در مقابل تمامی ملت‌های جهان به ویژه در جهان عربی و اسلامی برملا و رسوا شده است، آمریکا در امور داخلی هر کشوری مداخله می‌کند. وتو می‌کند و گزینه‌هایی را دیکته می‌کند. تحریم‌هایی را اعمال می‌کند و در راستای تحقق منافعش دست به اقداماتی می‌زند، بدون اینکه منافع این ملت‌ها و حتی منافع همپیمانان منطقه‌ای و بین المللی خود را در نظر داشته باشد.