رهبر حزب اپوزیسیون ترکیه گفت: تنها راه حل بحران سوریه می‌تواند مذاکراه با نظام بشار اسد رئیس‌جمهوری این کشور و نشستن با او بر سر میز مذاکرات باشد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از النشره، «کمال کلیچدار اوغلو» رهبر حزب جمهوری‌خواه خلق در ترکیه، روز گذشته اظهارداشت: تنها راه حل بحران سوریه می‌تواند مذاکراه با نظام بشار اسد رئیس‌جمهوری این کشور و نشستن با او بر سر میز مذاکرات باشد.

کلیچدار اوغلو خاطرنشان کرد: درخصوص بحران جاری در استان ادلب واقع در شمال سوریه، دولت «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه بایستی بدون از دست دادن وقت، بر سر میز مذاکره با نظام دمشق بنشیند چرا که اسد پیروز جنگ داخلی در کشورش شده و گفت‌وگو با او منافع زیادی را عاید ترکیه خواهد کرد.

وی متذکر شد، ترکیه باید دست از خصومت با اسد بردارد و با او درباره بحران کنونی در ادلب تماس داشته باشد. جهانیان از جمله آمریکایی‌ها با نظام سوریه در ارتباط هستند، پس چه چیزی مانع از برقراری تماس ترکیه با نظام دمشق می‌شود؟ وحدت اراضی سوریه برای ترکیه بسیار مهم است.

رهبر این حزب اپوزیسیون در ادامه افزود: دولت ترکیه باید به مسئولان روسی، ایران و آمریکایی درباره حجم فاجعه‌ای اطلاع بدهد که در صورت گسیل شدن موج جدیدی از آوارگان به سمت اراضی ترکیه، این کشور با آن مواجه خواهد شد.