یک منبع عراقی امروز شنبه از وقوع چند انفجار در مرز کشورش با سوریه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، یک منبع نظامی عراقی در منطقه مرزی «القائم» در غرب عراق ، از وقوع چند انفجار در مرز با سوریه خبر داد.

شهر القائم یا «حصیبه غربی» شهری در استان الانبار در غرب عراق در ۴۸۰ کیلومتری بغداد است که در مرز سوریه و در کرانه فرات واقع شده و در جنوب آن میدان نفتی عکاشات قرار دارد. این منبع نظامی به شبکه خبری «RT» (راشا تودی) گفت، «صدای انفجارها احتمالا بخشی از عملیات توپخانه‌ای ارتش سوریه (علیه تروریست‌ها) در مناطق شرقی این کشور در نزدیکی مرز عراق» است. یک منبع عراقی در بغداد نیز گزارش کرد که نیروهای گارد مرزی عراق، در آمادگی کامل برای هرگونه تحرک غیرمترقبه‌ای هستند که ممکن است از جانب گروه‌های مسلح در نزدیکی مرز عراق صورت بگیرد. 

پیشتر و در تاریخ نُهم دسامبر ۲۰۱۷ (۱۸ آذر ۹۶) ارتش و نیروهای الحشد الشعبی عراق موفق شده بودند پس از عقب زدن عناصر سازمان تروریستی داعش، بر کل مرز عراق با سوریه مسلط شوند. گروه الحشد الشعبی ۹ دسامبر ۲۰۱۷ - ۱۸ آذر ۹۶ از تسلط کامل نیروهای عراقی بر مرز مشترک با سوریه خبر داد و اعلام کرد که پس از موفقیت عملیات نظامی در منطقه الجزیره و البادیه، نیروهای عراقی موفق شدند بر مرز با سوریه مسلط شوند.