یکی از رهبران حماس اعلام کرد که طرف های مختلف سعی در وخیم تر کردن اوضاع داخلی در غزه را دارند، اما ما مصمم به تحقق آشتی ملی و لغو محاصره غزه هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، «یحیی سنوار» یکی از رهبران برجسته جنبش حماس در دیدار با جمعی از جوانان فلسطینی ساکن غزه اظهار داشت که پس از به بن بست رسیدن روند آشتی ملی، برخی طرف ها سعی در وخیم تر کردن اوضاع داخلی غزه را داشتند، اما راهپیمایی های حق بازگشت باعث شکست این توطئه ها شد. ما مصمم به تحقق آشتی ملی و لغو محاصره غزه هستیم.

وی افزود: کشورهای زیادی سعی داشتند آشتی ملی را به شکست بکشانند و ما هم در تحقق آشتی ناکام بودیم و متاسفانه وضعیت شکاف داخلی همچنان به قوت خود باقی است. سنوار همچنین به تلاش های سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی (شاباک) برای ناکام گذاشتن آشتی ملی اشاره کرد و گفت، متاسفانه مراجع رسمی فلسطینی هم با این سازمان اطلاعاتی در شکست آشتی ملی همکاری می کردند.

وی خاطرنشان کرد که ملت فلسطین در باریکه غزه توانست چالش و توطئه برای ایجاد فتنه داخلی را به فرصتی برای مقابله با رژیم صهیونیستی به ویژه در ماجرای انتقال سفارت آمریکا به قدس تبدیل کند و غزه نمادی برای ایستادگی و مخالفت با توطئه علیه مساله فلسطین است.

یحیی سنوار در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برخی جزئیات مربوط به مذاکرات اخیر برای آرام سازی اوضاع در غزه پرداخت و تاکید کرد که «هیچ کسی بحثی درباره توافقات سیاسی با رژیم صهیونیستی ندارد و اگر ما با شروط کمیته چهارجانبه بین المللی موافقت می کردیم و تونل ها و موشک ها را تحویل می دادیم، مساله حل می شد، اما همچنان به حق بازگشت و حقوق ملت فلسطین پایبند هستیم».