یک رسانه غربی می‎گوید مشاور امنیت ملی کاخ سفید به روسیه هشدار داد تکرار حملات شیمیایی که به دولت دمشق نسبت داده می‎شود، پاسخ نظامی آمریکا را در پی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه می‌گوید آمریکا با نسبت دادن حملات شیمیایی به دولت سوریه، به مسکو هشدار داد چنانچه چنین حملاتی تکرار شود، از هدف قرار دادن مواضع دمشق ابایی نخواهد داشت.

ظاهراً تهدید آمریکا از زبان جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و حین دیداری که روز پنجشنبه در ژنو با نیکلای پاتروشف همتای روسی خود داشته است، ابراز شد. بلومبرگ همچنین مدعی شد آمریکا اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد بشار اسد رئیس جمهوری سوریه ممکن است درجریان آزادسازی استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه، از تسلیحات شیمیایی استفاده کند!

پاسخ آمریکا از آنچه در ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ دیدید، شدیدتر خواهد بود

درهمین‌راستا، بولتون به همتای روس گفت درصورت اتخاذ چنین اقدامی از سوی دمشق، پاسخ آمریکا از آنچه در ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ دیدید، شدیدتر خواهد بود. همچنین بلومبرگ از گفتگوی طرفین درخصوص خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه مرزی سوریه-عراق و چشم‌انداز همکاری آنها با نیروهای روسی مسقر در آن منطقه خبر داد حال‌آنکه ظاهراً توافقی در این زمینه حاصل نشده است.