دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با صدور بیانیه ای ادامه جنایات ائتلاف سعودی-آمریکایی ضد یمنی ها را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن امروز جمعه 12 مردادماه با صدور بیانیه ای ادامه جنایات ائتلاف سعودی-آمریکایی ضد یمنی ها را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: تداوم ارتکاب کشتار یمنی ها از سوی ائتلاف سعودی-آمریکایی که آخرین آن جنایات المحوات و بیمارستان الثوره در استان الحدیده بود و دهها شهید و زخمی برجای گذاشت، محکوم است.

انصارالله بیان کرد: این جنایات به شکل آشکار، وحشی گری متجاوزان را نشان می دهد و میزان شکست و ناامیدی که بر دشمن حاکم شده است را نمایان می سازد.

در این بیانیه ضمن انتقاد از سکوت جامعه بین المللی و همسویی آن با متجاوزان آمده است: این جنایت در سایه سکوت جامعه بین المللی و همسویی آن که یکی از مهمترین دلایل ادامه ارتکاب جنایات جنگی ضد یمن از سوی ائتلاف سعودی-آمریکایی است، رخ می دهد.

انصارالله از دنیا و همه سازمان های بشردوستانه آزاد خواست که این جنایات را محکوم کنند و تحرک جدی در مخالفت با این توحش به عمل آورند.

این در حالی است که وزارت حقوق بشر یمن نیز به شدت این جنایات را محکوم کرد و آنرا نقض قوانین مربوط به حقوق بشر که حمله به غیرنظامیان را ممنوع کرده است، دانست.

وزارت حقوق بشر یمن بیان کرد: این در راستای حمله عمدی و برنامه ریزی شده به بیمارستانها و مراکز درمانی و جنایت جنگی است که تعقیب و مجازات عاملان آن از سوی دادگاه بین المللی کیفری را طلب می کند

گفتنی است که در رزوهای قبل منابع محلی یمنی اعلام کردند که بیمارستان الحدیده در غرب یمن هدف حملات هوایی جنگنده های سعودی قرار گرفته است و در جریان آن ۲۶ غیر نظامی شهید و ۳۵ تن دیگر زخمی شدند. همزمان با حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به بیمارستان الثوره الحدیده، بازار ماهی فروشان المحوات در این استان نیز بمباران شد که در جریان این دو حمله مرگبار، ۵۲ غیر نظامی شهید و بیش از  ۱۰۰  تن دیگر زخمی شدند.