معاون سخنگوی کاخ سفید گفت: از توافق هسته‌ای ایران خارج شد، که همانطوری که همگی مشاهده می‌کنیم، به طور واقعی مانع مسیر دستیابی ایران به بمب هسته‌ای نبود، و به جای آن مهیاکننده مسیر آن بود.

به گزارش خبرگزاری موج، هوگان گیدلی امروز در نشستی به بیان توضیحاتی درباره برنامه هسته ای ایران پرداخت.

معاون سخنگوی کاخ سفید می‌گوید رئیس جمهوری آمریکا «درباره خواسته‌هایش از ایران صریح است و آن شامل پایان بخشیدن به تلاش‌های بی‌ثبات‌کننده‌اش و [همچنین] اقداماتش به عنوان بزرگترین دولت حامی ترور در جهان است.»

هوگان گیدلی، معاون سخنگوی کاخ سفید خطاب به خبرنگاران آمریکایی گفت که دونالد ترامپ «به خاطر تمامی این دلایل، درباره ایران سختگیر بوده است. وی از توافق هسته‌ای ایران خارج شد، که همانطوری که همگی مشاهده می‌کنیم، به طور واقعی مانع مسیر دستیابی ایران به بمب هسته‌ای نبود، و به جای آن مهیاکننده مسیر آن بود.»

 تحریم‌ها علیه ایران را افزایش دادیم

معاون سخنگوی کاخ سفید در ادامه گفت که دونالد ترامپ «به دیگر شرکای و هم‌پیمانان ما برای یک حمله هدف‌گیری‌شده ضد سوریه پیوست، [دولتی] که یکی از هم‌پیمانان ایران نیز بود. ما تحریم‌ها علیه ایران را افزایش دادیم، و برخی مشارکت‌هایمان را در تلاش برای افزایش فشار بر ایران، تقویت کردیم.»

گیدلی افزود که این روند «ادامه می‌یابد. اما همانگونه که [ترامپ] روز [دوشنبه] در کنفرانس مطبوعاتی دوجانبه [با نخست‌وزیر ایتالیا] گفت، وی خواهان دیدار است، وی خواهان رسیدن به یک راه‌حل است. و وقتی اطلاعیه‌ای در این زمینه داشته باشیم، ... [اطلاع‌رسانی می‌کنیم].»