رئیس جمهور آمریکا با پذیرش ادعای نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر مداخله مسکو در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا، وعده داد که برای ممانعت از تکرار اینگونه مداخله های انتخاباتی وارد عمل شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سی اِن اِن، دونالد ترامپ روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید حمایت خود را از نهادهای اطلاعاتی آمریکا اعلام کرد و بر گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر مداخله روسیه در انتخابات آمریکا صحه گذاشت.

این اعلام حمایت در حالی صورت گرفت که ترامپ روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «ولادیمیر پوتین» همتای روسی اش، یافته ها و نتیجه گیری نهادهای اطلاعاتی آمریکا در مورد مداخله ادعایی مسکو در انتخابات ۲۰۱۶ این کشور را به دلیل آنچه که «تکذیبیه قدرتمند و محکم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه» خواند، رد کرد.

ترامپ و برجام

تلاشهای مسکو نیز هیچ تأثیری بر نتایج نهایی انتخابات 2016 آمریکا نداشته است

ترامپ که در کاخ سفید با خواندن از روی چندین صفحه اظهارات تایپ شده با خبرنگاران صحبت می کرد، بار دیگر تأکید کرد که میان کارزار انتخاباتی وی و دولت روسیه هیچ گونه تبانی صورت نگرفته و تلاشهای مسکو نیز هیچ تأثیری بر نتایج نهایی انتخابات 2016 آمریکا نداشته است. رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: من به نهادهای بزرگ اطلاعاتی آمریکا ایمان کامل دارم و از آنها حمایت می کنم.

ترامپ همچنین گفت که جمع بندی نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا را می پذیرد! با این حال، وی نشست خود با پوتین در هلسینکی، پایتخت فنلاند را «یک موفقیت» خواند.