پلیس بلژیک مدعی بازداشت ۲ شهروند بلژیکی ایرانی‌تبار در این کشور شد که قصد داشتند حمله ای تروریستی را در یک کنفرانس در فرانسه به انجام برسانند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، پلیس بلژیک امروز دوشنبه اعلام کرد که ۲ شهروند بلژیکی ایرانی‌تبار را در این کشور بازداشت کرده است که قصد داشتند در کنفرانسی در فرانسه به حمله ای تروریستی مبادرت نمایند. دادستانی بلژیک در این خصوص اعلام کرد که این دو نفر شهروند این کشور بوده؛ اما ایرانی الاصل هستند و قصد داشتند تا در یک کنفرانس در فرانسه حمله ای تروریستی را به انجام برسانند.

بر این اساس، این دو مظنون ۵۰۰ گرم مواد منفجره دست ساز در اختیار داشته و روز گذشته توسط پلیس بازداشت شده اند. پلیس اعلام کرد که در بازرسی از خودروی این افراد وسایل انفجاری دست ساز نیز کشف شده است.

اسم دو ایرانی دستگیر شده

دفتر دادستانی بلژیک در این باره اعلام کرد: امیر س. متولد ۲۶ آوریل ۱۹۸۰ و همسر وی نسیم ن. متولد ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۸۴ هر دو شهروند بلژیک بوده و ایرانی الاصل هستند. بیانیه دفتر دادستانی بلژیک در ادامه می افزاید: این دو نفر به تلاش برای ترور و اقدام تروریستی در کنفرانس ۳۰ ژوئن سال جاری میلادی در فرانسه متهم هستند.