دبیرکل سازمان ملل در گزارشی در مورد اوضاع انسانی نوار غزه که هفته آینده آن را منتشر می‌کند، آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، دبیر کل سازمان ملل گزارشی را درباره اوضاع وخیم وضعیت انسانی در نوارغزه را بین اعضای شورای امنیت توزیع کرد.

آنتونی گوترش، دبیرکل سازمان ملل در این گزارش ضمن هشدار درباره بروز جنگ در نوار غزه، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را به شایعه پراکنی در مورد اوضاع غزه متهم کرد.

برق نوار غزه هر روز بیش از ۲۲ ساعت قطع می‌شود

بر اساس این گزارش که گوترش آن را در میان اعضای شورای امنیت سازمان ملل توزیع کرد و کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل نسخه‌ای از آن را دریافت و تنها بخش‌هایی از آن را منتشر کرد، بخش بهداشت و درمان غزه با بحران شدید مواجه و ذخایر دارویی رو به اتمام است. وی در این گزارش آورده است که برق نوار غزه هر روز بیش از ۲۲ ساعت قطع می‌شود و در آغاز ماه آینده بودجه اختصاص یافته سازمان ملل برای راه اندازی تاسیسات حیاتی در بخش های آب و بهداشت و فاضلاب به اتمام می‌رسد.

آنتونیو گوترش
دبیرکل سازمان ملل هشدار داد که اوضاع انسانی نوار غزه امکان دارد به بروز جنگ بینجامد، طی چند ماه گذشته نوار غزه آماج تجاوزات خطرناک ارتش اسرائیل قرار گرفته است که از سال ۲۰۱۴ تاکنون بی سابقه بوده است. وی در این گزارش لیبرمن را به شدت مورد انتقاد قرار داد و او را مسئول بخشی از تجاوزات اخیر به غزه خواند و گفت که برخی مسئولان اسرائیلی اظهارات دروغین و تحریک آمیز بر زبان جاری می‌سازند.