دولت انگلیس سند جدید راهبرد مبارزه با تروریسم خود را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، دولت انگلیس پس از انتشار سند جدید راهبرد مبارزه با تروریسم، هدف از این راهبرد موسوم به «CONTEST» را مقابله با خطراتی اعلام کرد که از جانب تروریسم شهروندان و منافع بریتانیا را تهدید می‌کند.

لندن در تشریح جزئیات این سند اعلام کرد: این راهبرد جدید و به‌روزرسانی شده بازتابی از یافته‌های یک بازبینی اساسی در تمامی ابعاد مقابله با تروریسم است و اطمینان حاصل می‌کند که ما بتوانیم بهترین واکنش را درمقابل تهدیدهای مهم سال‌های آتی ناشی از تمامی اشکال تروریسم داشته باشیم.

دولت انگلیس اعلام کرد: راهبرد مبارزه با تروریسم ما بر مبنای چهار اصل خواهد بود که عبارتند از: ۱-جلوگیری از پیوستن افراد به گروه‌های تروریستی و حمایت از این گروه‌ها، ۲- متوقف کردن حملات تروریستی، ۳- تقویت توان حفاظتی در مقابل حملات تروریستی و ۴- کاستن از تأثیرات حملات تروریستی.

ساجد جاوید، وزیر کشور انگلیس در تشریح این راهبرد با اشاره به حمله‌ای که سال گذشته در لندن انجام شد، خاطرنشان کرد: بدون فعالیت آژانس‌های امنیتی در راستای خنثی کردن حملات، ممکن بود ما از ۲۰۱۳ بدین سو هر دو ماه یک‌بار شاهد یک حمله تروریستی باشیم.

وی خاطر نشان کرد که سند جدید مبارزه با تروریسم انگلیس شامل شش عنصر اساسی است: ۱-تلاش برای جلوگیری از تهدیدها پیش از وقوع، ۲-تداوم سیاست‌های ضدتروریستی و حمایت سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی از این تداوم، ۳- تعامل نزدیک با شرکای بین‌المللی، ۴- اقدام بیشتر برای همکاری با شرکای خارج از دولت مرکزی و افزایش همکاری با بخش خصوصی، ۵- همکاری با شرکت‌های حوزه فناوری در راستای مقابله با فعالیت‌های تروریستی در فضای مجازی و ۶- تلاش بیشتر برای جلوگیری از تروریست شدن افراد.

وزیر کشور انگلیس تأکید کرد: لازم است گفتمان دیگری را جایگزین گفتمان نفرت کنیم.