نخست‌وزیر لبنان تأکید کرد که عربیت این کشور خط قرمزی است که عبور از آن جایز نیست.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، نخست وزیر لبنان شب گذشته در مراسم افطار به بیان توضیحاتی پیرامون اتحاد این کشور با عربستان پرداخت.

به توافق طائف پایبند باشیم

سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان در مراسم افطار در سفارت عربستان در بیروت گفت: خانه عربستان همواره لبنانی‌ها را گردهم می‌آورد نه اینکه آن‌ها را متفرق کند. این چیزی است که از عربستان می‌دانیم و عربستان همین را برای لبنان می‌خواهد. اینکه در مقابله با چالش‌ها وحدت و عربیت خود را حفظ کنیم و به توافق طائف پایبند باشیم.

 عربیت لبنان خط قرمزی است 

وی گفت: تاریخ عربستان با لبنان پر از خیر و محبت و همکاری است و ما با تمامی افراد شریف در کشور به این تاریخ و به بهترین روابط با کشورهای عربی متعهد هستیم.

سعد حریری

کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در سخت‌ترین شرایط در کنار لبنان بودند و هیچ گاه در امور ما مداخله نکردند. ما بهتر است در مقابل در امور این کشورها مداخله نکنیم. عربیت لبنان خط قرمزی است که خروج از آن ممکن نیست.

حریری گفت: امیدواریم این دیدار پیام خیر و همبستگی با لبنان باشد. ما از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به خطر حمایتش از لبنان تشکر می‌کنیم و با تمامی کشورهای دوستی که خواهان بازسازی و صلح و ثبات لبنان هستند به همکاری ادامه می‌دهیم.