رئیس حزب جماعت اسلامی پاکستان از حاکمان کشورهای اسلامی خواست ضمن اخراج سفیران آمریکا از کشورهایشان، سفیران خود را نیز از آمریکا بازگردانند.

به گزارش خبرگزاری موج، سناتور سراج الحق در راهپیمایی ضدآمریکایی و ضدصهیونیستی مقابل باشگاه خبرنگاران شهر لاهور پاکستان گفت: جنایت های اخیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی تنها نباید به محکوم کردن و ابراز انزجار لفظی محدود شود، بلکه جهان اسلام باید نقشه راه موثری را برای کمک به آزادی فلسطین تعیین کند.

وی از 'شاهد خاقان عباسی' نخست وزیر پاکستان که قرار است امروز در نشست فوق العاده سران کشورهای سازمان همکاری اسلامی در ترکیه شرکت کند، خواست تا ضمن اعلام مواضع قاطعانه ملت پاکستان در حمایت از ملت فلسطین، با دیگر حاکمان اسلامی برای کمک به آزادی فلسطین رایزنی کند.

سراج الحق گفت: متاسفانه سازمان ملل نیز به برده آمریکا و مرکز تامین منافع صهیونیست ها تبدیل شده است.

این رهبر حزب مذهبی پاکستان، هدف از انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس را کمک به رژیم صهیونیستی برای تصرف کامل این سرزمین مقدس خواند و گفت: اگر مسلمانان علیه این نقشه، جدی رفتار نکنند صهیونیست ها دیگر اماکن مقدس مانند مکه و مدینه را نیز اشغال می کنند.

به دستور «شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر پاکستان امروز جمعه در این کشور به عنوان روز همبستگی با مردم فلسطین نامگذاری شده است.

عباسی اعلام کرد که اسلام‌آباد در هر شرایطی از فلسطین حمایت می کند و از مردم این کشور خواست در راهپیمایی همبستگی با مردم فلسطین، حضور فعال داشته باشند.

وزارت امور خارجه پاکستان نیز پیش از این با انتشار بیانیه‌ ای با ابراز نگرانی عمیق اسلام‌آباد از انتقال سفارت آمریکا به قدس، این اقدام را خلاف قوانین بین المللی و سازمان ملل متحد دانست.

بر اساس این بیانیه، پاکستان از کشور مستقل فلسطین طبق قرار داد 1967 حمایت می‌کند و بیت المقدس پایتخت این کشور باقی خواهد ماند.

مردم شهر کراچی پاکستان نیز اخیرا با برپایی تظاهرات گسترده اقدام آمریکا برای انتقال سفارت خود به بیت‌المقدس را محکوم کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سید «ساجد علی نقوی» نیز طی سخنرانی خود در جلسه عمومی ائتلاف مذهبی مجلس متحده عمل گفت: ما همچون ایران از حمایت مردم فلسطین و کشمیر دست بر نمی داریم.