موج

مکرون:

رئیس جمهور فرانسه گفت: ما درباره ایران بحث بسیار خوبی داشتیم. توافق هسته‌ای 2015 ایران عنصر مهمی در صلح و امنیت منطقه است و ما تصمیم گرفته‌ایم صرف‌نظر از تصمیم آمریکا، از آن حمایت کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه با بیان اینکه توافق هسته‌ای ایران (برجام) باید تکمیل شود، افزود: کشورهای عضو اتحادیه اروپا قصد دارند حضور شرکت های خود را در ایران -با وجود خروج آمریکا از برجام تضمین کنند.

وی اعلام کرد لازم است مذاکرات با ایران، از جمله درباره برنامه موشکی تهران، ادامه یابد.

مکرون گفت: «ما درباره ایران بحث بسیار خوبی داشتیم. توافق هسته‌ای 2015 ایران عنصر مهمی در صلح و امنیت منطقه است و ما تصمیم گرفته‌ایم صرف‌نظر از تصمیم آمریکا، از آن حمایت کنیم.»

وی تاکید کرد: نه تنها باید توافق هسته‌ای ایران را حفظ کرد، بلکه باید تکمیل شود و به طوری تعمیم یابد که برنامه موشکی و پرسش‌ها دربارهنقش ایران در منطقه را نیز شامل شود.

رئیس جمهور فرانسه افزود: «شرکت‌های بین‌المللی که در بسیاری از کشورها منافعی دارند، بر اساس منافع خود تصمیم گیری خواهند کرد. باید آن‌ها این آزادی خود را همچنان حفظ کنند.»

وی اعلام کرد: «اما مسئله مهم این است که شرکت‌ها، خصوصا شرکت‌های متوسط که ممکن است دسترسی کمتری به بازارهای دیگر داشته باشند، بتوانند آزادانه تصمیم‌گیری کنند.»

سه‌شنبه هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا با اعلام خروج از توافق هسته‌ای ایران (برجام) تاکید کرد تحریم‌هایی را علیه ایران وضع خواهد کرد. سران اروپایی اعلام کردند برای حفظ منافع شرکت‌هایشان در ایران در این توافق باقی خواهند ماند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها