وزیر خارجه فرانسه در واکنش به اقدام رئیس جمهوری آمریکا در خروج از برجام عنوان داشت که توافق هسته ای با ایران پایان یافته نیست.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از فرانس ۲۴، در پی اعلام دونالد ترامپ مبنی بر خروج آمریکا از برجام «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در واکنش به این شو برجامی گفت: توافق هسته‌ای ایران پایان یافته نیست.

وی با انتقاد از اقدام شب گذشته رئیس جمهوری آمریکا گفت: آمریکا پلیس اقتصادی جهان نیست. خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران اشتباه بود.

گزارش های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشانگر پایبندی ایران به توافق است

وزیر خارجه فرانسه با اشاره به پایبندی ایران به برجام نیز گفت: گزارش های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نشانگر پایبندی ایران به توافق است.

ژان ایو لودریان

ایران به پایبندی با توافق هسته‌ای ادامه دهد

لودریان با اشاره به رایزنی های در حال انجام در خصوص برجام از برنامه «امانوئل ماکورن» رئیس جمهوری فرانسه برای گفتگو با رئیس جمهوری ایران خبر داد و گفت: ماکرون درباره توافق هسته‌ای با روحانی تلفنی گفتگو می‌کند. ماکرون از روحانی خواهد خواست تا ایران به پایبندی با توافق هسته‌ای ادامه دهد.

لودریان همچنین اعلام کرده است که اروپایی‌ها به توافق هسته‌ای متعهد هستند و می‌کوشند تا ایران هم در این توافق باقی بماند. ضمن اینکه گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم نشان می دهد که ایران به تعهدات خود در ارتباط با توافق هسته‌ای عمل کرده است.

همچنین لودریان اعلام کرد: وزرای خارجه فرانسه، بریتانیا و آلمان روز دوشنبه آینده با مقامات ایرانی دیدار خواهند داشت.