روزنامه اسرائیلی در بررسی گزینه‌های جمهوری اسلامی برای انتقام‌گیری از حمله اخیر رژیم صهیونیستی، اقدام مقاومت اسلامی نُجَباء در پاسخگوئی به این تجاوز را محتمل ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، روزنامه صهیونیستی "جروزالم‌پست" طی گزارشی به بررسی گزینه‌های احتمالی جمهوری اسلامی ایران برای انتقام‌گیری از حمله اخیر اسرائیل به پایگاه هوایی تی‌فور (T۴) در سوریه پرداخت.

این منبع اسرائیلی در وهله نخست این گمانه را محتمل‌تر دانسته است که ایران به‌طور مستقیم توسط نیروهای سپاه پاسداران یا غیرمستقیم مقابله به مثل نماید.

جروزالم‌پست در ادامه با اشاره به اینکه شاید تهران بنا بر مصالحی نخواهد رأسا دست به‌کار شود یا ترجیح دهد نیروهای حزب‌الله لبنان را وارد عمل نکند، افزوده است: گزینه دیگر ایران برای پاسخگوئی، استفاده از گروه‌های شیعی تحت حمایت سپاه قدس است؛ مثلا مقاومت اسلامی نُجَباء که در جنگ داخلی سوریه نیز حضور فعال داشته است.

منبع صهیونیستی ضمن یادآوری اعلام چندماه قبل مقاومت اسلامی نُجَباء مبنی بر تشکیل تیپ آزادسازی جولان، خاطرنشان کرد: ارتفاعات جولان برای دولت یهودی [صهیونیستی] از اهمیتی استراتژیک برخوردار است و تل‌اویو بارها به ایران و شبه‌نظامیان تحت حمایت سپاه پاسداران هشدار داده که از تلاش برای محاصره آن بر حذر باشند.

روزنامه جروزالم‌پست در توضیح این گمانه که ایران با کمک گروه‌های مقاومت نظیر نُجَباء در صدد انتقام‌گیری از رژیم صهیونیستی است، نوشت: بعید نیست ایران برای این هدف، پهپادهای پیشرفته و موشک‌های سنگین از قبیل "فاتح ۱۱۰" را در اختیار شبه‌نظامیان شیعه قرار دهد.