موسسه فیچ با اشاره به بالا گرفتن تنش میان ایران و عربستان، آن را موضوعی عمده برای ریاض دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، ژان فردریش، رئیس بخش اعتبارسنجی کشوری منطقه خاورمیانه و آفریقای موسسه فیچ در باره افزایش تنش ها میان تهران و ریاض گفت: «روشن است که بالا گرفتن تنش ها با ایران یک مسئله عمده (برای عربستان) است و شکی درباره آن وجود ندارد.»

تنش های ژئوپلتیک بین ایران و عربستان به دلیل تداوم جنگ در یمن، مورد توجه موسسات اعتبارسنجی ای قرار گرفته که اعتبار حاکمیتی عربستان را مورد ارزیابی قرار می دهند.

فردریش گفت، هرچند شانس اینکه این تنش ها منجر به آسیب دیدن فعالیت های تجاری شود چندان بالا نیست، اما همچنان این تنش ها شایسته توجه است.

وی افزود: «این مسئله در حال تبدیل شدن به یک موضوع محوری در ارزیابی ها (در مورد عربستان) است، هرچند که احتمال اینکه یک واقعه حقیقتا فاجعه بار رخ دهد همچنان خیلی پایین است.»

رسانه های سعودی ماه گذشته گزارش دادند که نیروهای حوثی یمن موشک هایی را به سمت یکی از تاسیسات نفتی شرکت آرامکو پرتاب کرده اند، اما این موشک ها قبل از اصابت به هدف منهدم شده اند.

فردریش همچنین ابراز نگرانی کرد که اصلاحات ساختاری و مالی در عربستان ممکن است به دلیل رشد قیمت نفت در درجه دوم اهمیت قرار بگیرد.