نخست‌وزیر عراق گفت: ما داعش را خارج از عراق تحت پیگرد قرار می‌دهیم و همگان از اینکه می‌بینند عراق دوباره از جا برخاسته تعجب می‌کنند. ارتش عراق اکنون جزو قوی‌ترین ارتش‌های منطقه است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه الحیاه، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق به کارگران عراقی روز کارگر را تبریک گفته و تأکید کرد که دولت برای تضمین تمامی حقوق این قشر از جامعه تلاش می‌کند.

وی گفت: ما در مرحله جدیدی از بازسازی کشور هستیم که تلاش زیادی می‌طلبد. پیشرفت کشور آغاز فعالیت را می‌طلبد. زمانی که دولت را تحویل گرفتیم هدفمان آزادی استان‌های اشغال شده و دور کردن خطر داعش از بغداد بود. اوضاع فاجعه‌بار بود و ما ازتمام امکانات برای آزادی خاکمان استفاده کردیم. پیروزی با وحدت و شجاعت نیروهایمان حاصل شد. ما خاکمان را از وجود داعش پاکسازی کردیم و برای نخستین بار به طور کامل کنترل مرزهایمان با سوریه را در دست گرفتیم. ما داعش را خارج از عراق تحت پیگرد قرار می‌دهیم و همگان از اینکه می‌بینند عراق دوباره از جا برخاسته تعجب می‌کنند. ارتش عراق اکنون جزو قوی‌ترین ارتش‌های منطقه است.

العبادی لیاقت و شایستگی عراقی‌ها را ستود و گفت: زمانی که از سد موصل بازدید کردم مهندسان و کارگران ماهر عراقی را دیدم که با موفقیت و مهارت زیادی کار می‌کردند و با کارشناسان بین المللی رقابت می‌کردند.