سخنگوی کاخ سفید گفت: مشکل آن است که این توافق بر مبنای ادعایی کاملاً کذب شکل گرفت. ایران دروغ گفت، آنها بازیگرانی متقلب بودند و بنابراین مبنای این توافق موضوعاتی بود که صحت نداشتند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، «سارا سندرز» روز سه شنبه بدون ارائه مستنداتی محکمه پسند مدعی شد که توانایی و ظرفیتهای هسته ای ایران در هنگام امضای توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ پیشرفته تر از میزان اعلام شده از سوی مقامات تهران بود!

سندرز در نشست خبری کاخ سفید مدعی شد: «مشکل آن است که این توافق (برجام) بر مبنای ادعایی کاملاً کذب شکل گرفت. ایران دروغ گفت، آنها بازیگرانی متقلب بودند و بنابراین مبنای این توافق موضوعاتی بود که صحت نداشتند».

ما با این توافق مشکل داریم

وی در ادامه ادعاهای پوچ خود افزود: «ما با این توافق مشکل داریم. به ویژه با توجه به این واقعیت که ظرفیت و توانائیهای هسته ای ایران بسیار پیشرفته تر از آن چیزی بود که مقامات تهران بدان اشاره کردند».

سخنگوی کاخ سفید

گفتنی است که سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به پرسش یک خبرنگار در مورد اشتباه تایپی (؟) که در بیانیه روز دوشنبه کاخ سفید علیه ایران رخ داده بود، این ادعای بی اساس را مطرح ساخت.

سندرز همچنین گفت که این اشتباه تایپی فوراً شناسایی و تصحیح شد؛ اما ادعا کرد که اشتباه بزرگتر زمانی اتفاق افتاد که رئیس جمهور باراک اوباما توافق هسته ای با ایران را به امضاء رساند!

سخنگوی کاخ سفید همچنین هشدار داد که به محض انقضای توافق هسته ای، ایران قادر است بسیار سریعتر از آنچه که پیشتر تصور می شد، به سلاح هسته ای دست یابد.