نواز شریف گفت: در حالی که رسانه‌ها تمام توجه خود را به سمت پرونده فساد اقتصادی من جلب کرده‌اند متاسفانه هند و چین به صورتی پنهانی در حال نزدیک شدن به هم هستند و این می‌تواند زنگ خطری جدی برای پاکستان باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، نواز شریف پس از افزایش پیگیری‌های دادگاه عالی پاکستان در مورد پرونده فساد اقتصادی  واحتمال مجازات شدن خود پای زرداری را نیز به این پرونده‌ها باز کرد.

نخست وزیر سابق پاکستان گفت: زرداری نمی‌تواند از پیگیری‌های سازمان بازرسی پاکستان فرار کرده و خود را رها کند.

وی افزود: در حالی که رسانه‌ها تمام توجه خود را به سمت پرونده فساد اقتصادی من جلب کرده‌اند متاسفانه هند و چین به صورتی پنهانی در حال نزدیک شدن به هم هستند و این می‌تواند زنگ خطری جدی برای پاکستان باشد.

رئیس سابق حزب نواز گفت: ما از گذشته خود درس نگرفته‌ایم و این سبب افسوس فراوان است.

نواز شریف در مورد رد صلاحیت وزیر خارجه پاکستان گفت: خواجه آصف را با بی‌رحمی رد صلاحیت کردند ولی من قلبا خوشحال هستم که حق مردم پاکستان به گردن من نیست.

وی افزود تفاوت عملکرد احزاب مختلف را می توان در ایالت پنجاب که تحت حاکمیت ما بوده و ایالت‌های سند و خیبرپختونخوا که توسط حزب مردم و تحریک انصاف مدیریت شده مشاهده کرد.

این سیاستمدار مطرح پاکستانی بیان کرد: من از زندانی شدن یا مجازات شدن واهمه‌ای ندارم ولی مردم باید بدانند که عدالت در مورد ما اجرا نشد.

این در حالی است که بسیاری از کارشناسان معتقدند نواز شریف به جرم فساد اقتصادی و پول شویی به زودی زندانی خواهد شد.

با وجود رد صلاحیت شدن برخی چهره‌های مهم حزب نواز، هنوز هم این حزب شانس زیادی برای پیروزی در انتخابات آتی دارد.

پاکستان با تکیه بر دوستی چین، طی سال‌های اخیر به شدت از آمریکا دور شده و تلاش می‌کند تا روابط اقتصادی خود با پکن را افزایش دهد.

یکی از محورهای اصلی دوستی چین و پاکستان، نزاع دو کشور با هند بوده است ولی به نظر می‌رسد طی ماه‌های اخیر دولتمردان دهلی‌نو تلاش موفقی را برای دوستی با چین آغاز کرده‌اند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج