رجب طیب اردوغان گفت کسب و کارها باید از اعلام وضعیت فوق العاده در ترکیه خوشحال باشند چرا که این کار جلوی تروریسم را می‌گیرد و مانع از اعتصاب کارگران می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به تمدید وضعیت فوق العاده در ترکیه واکنش نشان داد.

مجلس ترکیه این هفته برای هفتمین مرتبه به تمدید وضعیت فوق العاده برای ۳ ماه دیگر رای داد که از زمان کودتای نافرجام ژوئیه ۲۰۱۶ برقرار بوده است. بزرگ ترین لابی تجاری این کشور پیش‌تر از مقامات ترک خواسته بود به این وضعیت خاتمه دهند.

وضعیت فوق العاده تنها روی تروریست ها اثر می گذارد

اردوغان در سخنرانی خود در جمع فعالان خارجی بخش خصوصی ترکیه اعلام کرد: وضعیت فوق العاده تنها روی تروریست ها اثر می گذارد. اکنون با اعلام این وضع از اعتصابات کارگری نظیر اعتصاب شهر بورسا جلوگیری می شود.

اردوغان

وقتی بازرگانان می‌گویند این وضعیت باید خاتمه پیدا کند ما را ناراحت می کنند. ما این کار را برای حفظ صلح در کشور ادامه می‌دهیم و اگر لازم شود برای دهمین بار نیز آن را تمدید خواهیم کرد.

اشاره اردوغان به اعتصابات ابتدای امسال کارگران خودروسازی شهر بورسا است که با دخالت مقامات و اخراج کارگران معترض پایان یافت. در زمان اعلام وضعیت اضطراری، اعتصابات و تظاهرات در خصوص حقوق اجتماعی می تواند با برخورد نیروهای امنیتی روبرو شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج