در آخرین نظرسنجی موسسه «ب و اَ» میزان محبوبیت مکرون به شدت کاهش یافته است

به گزارش پایگاه خبری موج، براساس نظرسنجی مؤسسه «ب و اَ» محبوبیت مکرون به شدت در حال کاهش است و برای سومین ماه متوالی کاهش می یابد. بسیج کارمندان و کارگران بخش راه آهن در روز 22 مارس بخشی از این نارضایتی مردمی است.

به نوشته پایگاه اینترنتی نشریه لاتریبون ، بر اساس نظر سنجی  مؤسسه «ب و اَ» که این نظرسنجی را برای «آر ت ال» و «لا تریبون» انجام داده است، 57 درصد از شرکت کنندگان در نظر سنجی اعلام کردند نظر مثبتی نسبت به مکرون ندارند که این میزان 4 واحد بیشتر از ماه فوریه و بدترین آمار از زمان ورود وی به کاخ الیزه به عنوان رئیس جمهور فرانسه است.

 بر این اساس محبوبیت مکرون به 40 درصد رسیده است که 3 واحد کمتر از آخرین نظر سنجی در ماه گذشته است.

بر اساس این نظر سنجی محبوبیت مکرون به شدت در حال کاهش است و برای سومین ماه متوالی کاهش می یابد.این کاهش محبوبیت در شرایطی است که نارضایتی اجتماعی در پی اصلاحات دولت فرانسه افزایش یافته است. بسیج کارمندان و کارگران بخش راه آهن در روز 22 مارس بخشی از این نارضایتی مردمی است.

بر اساس نظرسنجی «ب و اَ»، «آر ت ال» و «لا تریبون» سطح محبوبیت مکرون به رئیس جمهور پیشن فرانسه نزدیک شده است. بر این اساس محبوبیت فرانسوا اولاند در مارس 2013 ، سی و پنج درصد و برای نیکلا سارکوزی در مارس 2008 چهل درصد بوده است. به این ترتیب مکرون از زمان آغاز دوره ریاست جمهوری خود تا کنون 22 درصد از محبوبیت مردمی را از دست داده است.

بر اساس این نظرسنجی، ادوار فیلیپ نخست وزیر فرانسه از 43 درصد محبوبیت برخودار است که کاهش 4 واحدی را نشان می دهد و 54 درصد نیز نظری منفی به او دارند.

این نظرسنجی بیست و ششم و بیست و هفتم فوریه از یک هزار و 53 نفر از جمعیت بالای 18 سال فرانسه انجام شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج