«امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در جریان تماس تلفنی روز گذشته با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره آخرین تحولات در سرزمین اشغالی و روند سیاسی که تاکنون در پیش گرفته شده است با وی رایزنی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، امانوئل ماکرون، رئیس‌ جمهور فرانسه قراراست که فردا به آمریکا سفر کند و در مورد وضعیت ایران و وضعیت بیت المقدس با طرفین آمریکایی مذاکره کند.

 ماکرون به عباس اطمینان‌خاطر دارد که در جریان دیدار آتی با «دونالد ترامپ» رئیس‌ جمهور آمریکا مواضع فلسطینیان را تشریح خواهد کرد. رئیس‌جمهور فرانسه همچنین گفت که پاریس از صلح میان فلسطینیان و اسرائیل  در قالب طرح مورد حمایت اتحادیه اروپا یعنی تشکیل دو دولت حمایت می‌کند. ماکرون همچنین پیگیری روند صلح را موضوعی مهم دانست که در راستای منافع فلسطینی‌هاست.

عباس هم درباره نشست اخیر با کشورهای عربی مواردی را به اطلاع ماکرون رساند که به موضوع تحقق صلح در قالب کنفرانسی جهانی بر مبنای ساختارهای چندجانبه و عضویت فلسطین به عنوان عضو دائمی سازمان ملل  می‌پردازد.هر دو طرف تاکید کردند که در جهت اجرایی شدن روند صلح به همکاری ادامه دهند.

قرار است که ماکرون  فردا دوشنبه (سوم اردیبشهت) به آمریکا سفر کند. گفت‌وگو درباره ایران، وضعیت بیت‌المقدس و مناسبات اقتصادی در برنامه مذاکرات ماکرون و طرف آمریکایی قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج