اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس بر این تاکید کرد ملت فلسطین قادر است در سخت‌ترین شرایط معادلات دشمن صهیونیستی را برهم بزند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت شبکه المیادین، اسماعیل هنیه،‌ رئیس دفتر سیاسی حماس  روز شنبه طی سخنرانی‌اش در مراسم تشییع پیکر عکاس خبرنگار فلسطینی به نام یاسر مرتجی در غزه گفت: ما باید به جهانیان بگوییم که سیاست‌های تجاوزکارانه دشمن صهیونیستی هرگز ملت فلسطین را از ادامه تلاش برای تحقق حق بازگشت و شکستن محاصره جائرانه غزه بازنمی‌دارد.

اظهارات اسماعیل هنیه در مورد رژیم صهیونیستی

وی در ادامه افزود: اسرائیل تلاش کرد تا هوشیاری ملت فلسطین را در انتفاضه دوم و ایجاد فلسطین جدید را از بین ببرد اما ملت فلسطین را برای جهانیان و جامعه بین‌الملل برملا کرد.

اسرائیل تلاش کرد تا هوشیاری ملت فلسطین را در انتفاضه دوم و ایجاد فلسطین جدید را از بین ببرد اما ملت فلسطین با راهپیمایی بزرگ بازگشت بر اصول خود که در راس آن حق بازگشت قدس به کل اراضی فلسطین قرار می‌گیرد، تاکید کردند.

سکوت جامعه بین الملل در برابر کشتار فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی

وی تصریح کرد که دشمن صهیونیستی تحت حمایت کامل دولت آمریکا و در سایه سکوت جامعه بین‌الملل، دست به قتل و کشتار فلسطینیان می‌زند.

وی خاطرنشان کرد که ملت فلسطین قادر است در سخت‌ترین شرایط معادلات دشمن صهیونیستی را برهم بزند.

رهبر حماس اظهار داشت که تظاهرات بازگشت نبردی در میدان آگاهی و تاکید بر اصول ملی فلسطین است.

خیزش ملت فلسطین دکترین امنیتی دشمن صهیونیستی را در هم شکست

اسماعیل هنیه تصریح کرد که خیزش ملت فلسطین به سمت نوار مرزی غزه، تصویری از یک ملت شجاع و نترس است که دکترین امنیتی دشمن صهیونیستی را در هم شکست.

رئیس دفتر سیاسی حماس شجاعت مرتجی را در انتقال واقعیت و رسوا کردن اشغالگران ستود و گفت: شهید ما از شجاعان افشای حقیقت بود که بهای سنگینی برای انتقال تصویر ملت فلسطین در این سرزمین مبارک پرداختند و یاسر خودش دوربین به دست وارد میدان شد تا حق بودن ملت فلسطین و باطل بودن اشغالگران کینه توز و چهره این ملت مجاهد و تحت محاصره را که از هفتاد سال پیش زیر آتش اشغالگری و محاصره هستند به جهان نشان دهد.

یاسر مرتجی خبرنگار فلسطینی صبح روز شنبه بر اثر شدت جراجت بعد از حمله تک‌تیرانداز ارتش رژیم صهیونیستی در روز جمعه در نزدیکی مرزهای غزه به شهادت رسید.

از سوی دیگر، دبیرخانه اتحادیه سراسری روزنامه‌نگاران عرب اعلام کرد، هدف گرفتن خبرنگاران و روزنامه‌نگاران فلسطینی و ملت فلسطین و افزایش روند خشونت و جرایم اشغالگران را دنبال می‌کند و معتقد است اشغالگران ساده‌ترین اصول قانون بین‌الملل و منشورهایی که در راستای تضمین آزادی فعالیت روزنامه‌نگاران و عکاسان است را زیر پا می‌گذارد که آخرین مورد آن شهادت مرتجی عکاس خبرنگار فلسطینی بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج