آتش سوزی گسترده در یکی از طبقات برج ترامپ در شهر نیویورک یک کشته برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در آتش سوزی گسترده در یکی از طبقات برج ترامپ در شهر نیویورک یک کشته برجای گذاشت و متعاقبا شعله‌های آتش و دود سیاه از پنجره‌های محل آتش سوزی در طبقه پنجاهم خارج شد.

آتش سوزی در برج ترامپ

دنیل نیگرو، مقام مسئول واحد آتش نشانی نیویورک گفت: هنوز دلیل این آتش سوزی مشخص نشده اما هنگامی که آتش نشان‌ها در حدود ساعت ۵:۳۰ عصر به وقت محلی به آنجا رسیدند کل آپارتمان آتش گرفته در آن طبقه در حال سوختن بود.

نیگرو به خبرنگاران در مقابل این ساختمان در منطقه منهتن نیویورک تصریح کرد: این یک آتش سوزی بسیار سخت و آپارتمان آتش گرفته یک آپارتمان بزرگ بود.

تاد براسنر ۶۷ ساله که در زمان آتش سوزی در این آپارتمان بود بعد از آنکه به بیمارستان منتقل شد جان خود را از دست داد و به گفته مقام‌ها چهار آتش نشان نیز جراحت‌های جزئی پیدا کردند.

تحقیقات درباره این حادثه همچنان در جریان است.

پیام توئیتری ترامپ در مورد مهار آتش و تقدیر از آتش نشانان

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا کمی بعد از انتشار خبر این آتش سوزی در حالی که در شهر واشنگتن بود، در توئیتی نوشت: آتش در برج ترامپ مهار شد. بسیار محدود بود (کیفیت ساخت ساختمان خوب بود). مردان (و زنان) آتش نشان کار بزرگی انجام داده‌اند. از شما تشکر می‌کنم.

نیگرو درباره اینکه آیا این ارزیابی درست بوده گفت: این ساختمان با کیفیت ساخت خوب است. طبقات بالاتر و طبقات مسکونی نشانه‌ای از آب‌پاشی‌های خودکار برای مهار آتش نداشت.

نیگرو همچنین گفت که هیچ یک از اعضای خانواده ترامپ در حین رخ دادن این حادثه در این برج حضور نداشتند.

خانواده ترامپ در طبقات بالای این برج ۵۸ طبقه یک آپارتمان دارد اما او از زمان انتصاب ریاست جمهوری زمان چندانی را در شهر نیویورک سپری نکرده است.

دفاتر مربوط به شرکت تجاری ترامپ نیز در شبکه ۲۶ این برج است.

نیگرو گفت که آتش نشان‌ها و ماموران سرویس مخفی آمریکا نیز بعد از این حادثه وضعیت و شرایط آپارتمان ترامپ را مورد بررسی قرار دادند و در مجموع حدود ۲۰۰ آتش نشان و کارمند امداد پزشکی در عملیات پاسخ به این آتش سوزی شرکت کردند.

برخی ساکنان ساختمان نیز گفتند که مدیریت این ساختمان به هنگام این آتش سوزی هیچ اخطاری به آنها برای تخلیه محل ندادند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج