کاربران شبکه های مجازی نسبت به شکرت امام جماعت مسجد الحرام در مسابقات ورق بازی واکنش تندی نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری موج، در پی انتشار اخباری در مورد برگزاری مسابقات ورق بازی در عربستان که یکی از مقامات رده بالای مذهبی این کشور نیز در آن شرکت کرده است، واکنش های متعددی در شبکه های مجازی برانگیخت.

در همین رابطه کاربران توئیتر برگزاری این مسابقات را « بی ارزش » خواندند و از دولت سعودی خواستند به جای هزینه برای این نوع رقابت ها به وضعیت مراکز آموزشی در این کشور سر و سامان دهد.

نخستین دوره این مسابقات به صورت رسمی از روز چهارشنبه در ریاض آغاز شده است و تا یکشنبه 19 فروردین ادامه خواهد داشت. وزارت ورزش برای نفرات اول تا چهارم این مسابقات 500 هزار ریال سعودی معادل 133 هزار دلار جایزه تعیین کرده است.

ورق بازی که از بازی های رایج و مورد علاقه کشورهای عربی به ویژه مردم عربستان است، پیشتر از سوی «عبدالعزیز بن باز» مفتی سابق عربستان قمار و حرام شمرده شده بود.

آنچه باعث شد اعتراض مردم بیشتر شود، حضور «عادل بن سالم بن سعید الکلبانی» از مبلغان سعودی و امام جماعت مسجد الحرام در این مسابقات بود.

دولت عربستان همواره از مبلغین وهابی برای تایید حکومت خود استفاده کرده است.

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در قالب برنامه چشم انداز 2030 این کشور برخی محدودیت های گذشته را لغو و آزادی هایی در زمینه های مختلف به ویژه برای زنان و جوانان این کشور قائل شده است. 

برنامه چشم انداز با هدف ایجاد فضای باز اجتماعی و فرهنگی، اصلاحات اجتماعی و کاهش وابستگی این کشور به نفت تدوین شده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج