سخنگوی اتحادیه اروپا از قربانی شدن نزدیک به سه میلیون نفر از کاربران اتحادیه اروپا فیس بوک در درز اطلاعاتشان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، «کریستین ویگند» گفت: فیس بوک تایید کرد اطلاعات دو میلیون 700 هزار کاربر این سبکه در اتحادیه اروپا ممکن است در اختیار شرکت «کمبریج آنالیتیکا» قرار گرفته باشد.

فیس بوک به تازگی اعلام کرد که دستکم 87 میلیون کاربر در سراسر جهان در معرض افشای اطلاعات قرار گرفته اند. بسیاری از این کاربران در خارج از اروپا زندگی می کنند و شمار قابل توجهی از آنها در کشورهای در حال توسعه به سر می برند، کشورهایی که فعالیت شرکت کمبریج آنالیتیکا تا حدودی در آن متمرکز بوده است. 

شرکت تحلیل داده های کمبریج آنالیتیکا که با ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا همکاری داشته، به حفظ بخشی از اطلاعات کاربران فیس بوک پس از قول به حذف آن، متهم شده و فعالیت اش به حال تعلیق در آمده است.

این شرکت اطلاعات کاربران را از یک اپلیکیشن فیس بوک که قرار بود ابزاری در زمینه تحقیقات روان شناختی باشد، دریافت کرده در حالی که این شرکت از مجوز لازم برای دستیابی به این اطلاعات برخوردار نبوده است. 

طبق اعلام فیس بوک، شرکت کمبریج آنالیتیکا در سال 2015 تائید کرد که این اطلاعات را از بین برده، اما فیس بوک گزارش هایی دریافت کرده مبنی بر اینکه همه این اطلاعات حذف نشده است. 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج