نخست وزیر سابق قطر از سخنان اخیر بن سلمان در مورد حق صهیونیست ها در برخورداری از سرزمین انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، حمد بن جاسم آل ثانی ضمن اشاره به سخنان ترامپ در مورد دوشیدن عربستان گفت: به بازیچه ای تبدیل شده ایم که از ما باج خواهی می شود.

بن جاسم فزود: حتی هنگامی که می‌گوییم که اسرائیلی‌ها حق دارند که در سایه امنیت در سرزمینشان زندگی کنند و این چیزی است که من از سال‌ها قبل به آن اعتقاد داشتم و هنوز هم اعتقاد دارم، شرم داریم که بگوییم فلسطینیان نیز حق برخورداری از سرزمین را دارند.

وی اظهار داشت: ما باید صریح باشیم و آنچه را بگوییم و انجام دهیم که خواسته‌های ملت‌هایمان را برآورده می‌کند. ما احتیاج داریم که کسی ما را از این شکست‌ها و حقارتی که این امت(اعراب) گرفتار آن شده، نجات دهد و نباید چیزی را که مورد خوشایند دیگری است بر زبان بیاوریم و تلاش‌هایمان را همانگونه که قبلا گفتم در جهت منافع ملت‌هایمان متمرکز کنیم.

وی در خصوص بحران در روابط قطر با مصر، عربستان، امارات و بحرین گفت: طبیعت انسان به گونه‌ای است که دستور را دوست ندارد حتی اگر نزدیک‌ترین شخص به تو باشد و یا این دستور آمرانه باشد. 

نخست‌وزیر سابق قطر گفت که آنچه امروز ما در خلیج فارس به آن احتیاج داریم نصیحت پذیری و تلاش برای اصلاح روابط است که خواسته یا نخواسته تیره شده است.

بن سلمان اخیرا در گفت‌وگو با نشریه آتلانتیک گفته بود که صهیونیست‌ها در داشتن سرزمین خاص خودشان حق دارند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج