وزیر امورخارجه آلمان بار دیگر بر پایبندی کشورش به توافق هسته‌ای(برجام) با ایران تاکید کرد و گفت: آلمان مصمم به حفظ برنامه جامع اقدام مشترک است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه دویچه وله، هایکو ماس گفت: رفتار جمهوری اسلامی در سوریه و همچنین برنامه ‌موشکی این کشور باید جدا از توافق هسته‌ای بررسی شوند.

وی که در یک سفر رسمی به اردن رفته است، پنج‌شنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با ایمن صفدی همتای اردنی خود به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد.

ماس در پاسخ به سوالاتی درباره برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) با اشاره به رویکرد انتقادی رئیس جمهوری آمریکا در این زمینه، تاکید کرد که کشورش تمایل زیادی به حفظ توافق هسته‌ای با ایران دارد.

وی گفت که  رفتار جمهوری اسلامی در سوریه و همچنین برنامه ‌موشکی این کشور باید جدا از توافق هسته‌ای بررسی شوند.

آلمان که از طرف‌های برجام محسوب می‌شود، همواره پشتیبانی خود را از حفظ و اجرای کامل  این توافق اعلام کرده است.

بنا بر این گزارش، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان قرار است اواخر ماه جاری(میلادی) به واشنگتن سفر کند و از جمله پیرامون مسئله برجام با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت‌وگو کند.

ترامپ گفته است که اگر اروپایی‌ها آنچه وی نقاط ضعف توافق می‌خواند را اصلاح نکنند، دولت آمریکا در ماه مه (اردیبهشت‌ماه) با تمدید لغو تحریم‌ها علیه ایران موافقت نخواهد کرد و به احتمال زیاد از این توافق خارج خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج