تیراندازی یک زن در دفتر یوتیوب در کالیفرنیا چند کشته و زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وب سایت تایم، بعد از ظهر روز گذشته صدای شلیک در ساختمان یوتیوب باعث ترس و وحشت شد.

بر اساس گفته های سخنگوی پلیس سانفراسیسکو تعداد مجروحان این حادثه تاکنون حداقل 4 نفر اعلام شده است که حال یک نفر آنها وخیم گزارش شده است. خود فرد مهاجم نیز کشته شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که این حمله تیراندازی در داخل ساختمان مقر یوتیوب صورت گرفته است و فرد مهاجم نیز یک زن بوده است.

هنوز اطلاعات و جزئیات دقیقی از هویت و انگیزه فرد مهاجم گزارش نشده است اما بسیاری از رسانه های محلی از شناسایی نام و مشخصات وی خبر داده اند و نام فرد مهاجم را "نسیم اقدم" اعلام کرده اند که گویا از ساکنین کالیفرنیای جنوبی بوده است.

پلیس محلی که پس از دریافت تماس تلفنی از داخل ساختمان به محل حادثه اعزام شد، از همان لحظات اولیه از مردم و شهروندان درخواست کرد که به هیچ عنوان از خانه های خود خارج نشوند. در این عملیات، نیروهای ویژه پلیس نیز حاضر شده بودند تا در صورت ادامه درگیری و تیراندازی، به مقابله با فرد مهاجم بپردازند. به گفته سخنگوی پلیس، ساختمان یوتیوب بالافاصله بعد از اعزام نیروهای ویژه، تخلیه شد.

طبق آمار منتشر شده، دفتر یوتیوب در شهر سن برونوی کالیفرنیا بیش از یک هزار و صد کارمند و کارکنان دارد.

بسیاری از کارشناسان و خبرنگاران آمریکایی بر این باورند که انگیزه فرد مهاجم سیاست های نادرست شبکه اجتماعی یوتیوب بوده است برخی دیگر معتقدند که که این تنها یک خصومت شخصی بوده است. اما هنوز نمی توان به طور قطع از انگیزه وی چیزی بیان کرد.

تاد شررمن - مدیر تولید یوتیوب - در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: وقتی که تیراندازی شد، من به اتفاق بسیاری از همکارانم در جلسه بودیم که پس از شنیدن صدای تیراندازی، کارمندان و همکارانم چندان با عجله از ساختمان خارج شدند که در ابتدا تصور کردم زمین لرزه رخ داده است.

تیراندازی در ساختمان یوتیوب/ حداقل یک کشته و 4 زخمی

دونالد ترامپ - رئیس جمهور کنونی ایالات متحده آمریکا - تنها بعد از چند ساعت در توییتر خود با بازماندگان و افراد حاضر در ساختمان یوتیوب ابراز همدردی و همچنین از تلاش نیروهای پلیس نیز تشکر کرد.

تیراندازی در ساختمان یوتیوب/ حداقل یک کشته و 4 زخمی

تیراندازی در ساختمان یوتیوب/ حداقل یک کشته و 4 زخمی

تیراندازی در ساختمان یوتیوب/ حداقل یک کشته و 4 زخمی

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج