عضو مستقل مجلس سنای آمریکا خواستار توسل مجدد کنگره به اقتدار قانونی اش برای پایان دادن به مداخله آمریکا در جنگ داخلی یمن شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از واشنگتن اِگزمینر، برنی سندرز در گفت و گو با سی ان ان به بیان توضیحاتی پیرامون مداخله آمریکا در جنگ داخلی یمن پرداخت.

سناتور «برنی سندرز» عضو مستقل مجلس سنای آمریکا از ایالت ورمونت روز یکشنبه اظهار داشت که «لازم است کنگره با پایان دادن به مداخله آمریکا در جنگ داخلی یمن، اقتدار قانونی خود را بازیابد».  

حمایت آمریک از عربستان به جنگ نیابتی میان ایران و عربستان انجامیده است

سندرز در گفتگو با شبکه خبری سی اِن اِن تأکید کرد که حمایت آمریکا از عربستان سعودی در جریان این مناقشه [جنگ داخلی یمن]- که به جنگ نیابتی میان ایران و عربستان انجامیده - باید پایان پذیرد.

سندرز و ترامپ

وی همچنین گفت که «ما با یکی از بدترین بحرانهای انسانی در جهان، قحطی و گرسنگی، ابتلای یک میلیون نفر به وبا و عدم دسترسی آنها به آب آشامیدنی سالم مواجه هستیم، و من به همراه سناتور (مایک) لی و سناتور (کریس) مورفی بر این مسئله پافشاری کرده ایم که زمان آن فرارسیده است کنگره آمریکا مسئولیت قانونی خود را برای تصمیم گیری در مورد جنگ بپذیرد و این اقتدار را به رئیس جمهور واگذار نکند».

سناتور سندرز در ادامه اظهار داشت: «[از این رو] ما قطعنامه ای به صحن کنگره ارائه کردیم که ۴۴ رأی موافق کسب کرد. این یک شروع خوب است. اگر قرار است آمریکا در جنگی مداخله کند، تصمیم گیری در این مورد نباید به شخص رئیس جمهور واگذار شود. این موضوع تحت لوای قانون اساسی است- کنگره باید بار دیگر این اقتدار را کسب کند».

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج