وزیر خارجه روسیه اعلام کرد، کشورش در پاسخ به اقدام اخیر واشنگتن درباره مساله مسمومیت یک جاسوس سابق 60 دیپلمات آمریکایی را از این کشور اخراج می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی در مسکو با استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه ضمن اشاره به تصمیم کشورش برای اخراج 60 دیپلمات آمریکایی اظهار داشت: همچنین کنسول آمریکا در سن پترزبورگ نیز در پی اختلافات در پرونده مسمومیت جاسوس سابق روس در انگلیس تعطیل خواهد شد.

لاوروف گفت: جان هانتسمن، سفیر آمریکا در مسکو و سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه برای دستیابی به توافقی در خصوص اتخاذ اقدامات لازم برای اجرای پاسخ روسیه نشستی در ساختمان وزارتخانه دارند.

روسیه با کشورهایی که دیپلمات‌های ما را اخراج کردند، واکنش مشابهی خواهد داشت

وزیر خارجه روسیه در ادامه تاکید کرد وزارت خارجه روسیه جان هانتسمن، سفیر آمریکا در مسکو را احضار کرده و وی را در جریان اقدامات دیپلماتیکی که مسکو تصمیم به انجام آنها در پاسخ به اخراج 60 دیپلمات روس از آمریکا و تعطیلی کنسول این کشور در شهر سیاتل دارد، قرار داد. وی تاکید کرد: روسیه با کشورهایی که دیپلمات‌های ما را اخراج کردند، واکنش مشابهی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج