وزارت امور خارجه آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که تصمیم گرفته است در واکنش به موضوع حمله به یک جاسوس سابق در خاک انگلیس، چهار دیپلمات روسیه را اخراج کند.

به گزارش خبرگزاری موج، وزار امور خارجه آلمان از تصمیم این کشور برای اخراج دیپلمات های روسیه خبر داد.

روزنامه زدویچه تسایتونگ آلمان روز دوشنبه گزارش داد که وزارت امور خارجه آلمان تصمیم به اخراج چهار دیپلمات روسیه گرفته است. وزارت خارجه آلمان در توئیتر این مطلب را تائید کرده است. به گزارش رسانه های آلمان ، انتظار می رود که فرانسه و سایر کشورهای اروپایی نیز اقدام مشابهی انجام دهند.
در بیانیه توئیتری وزارت امور خارجه آلمان ضمن اعلام خبر اخراج چهار دیپلمات روسیه آمده است: روسیه تا به امروز هیچ تلاشی از خود برای حمایت از تحقیقات در پی حمله 'سالزبوری' نشان نداده و این تصمیم آلمان علامتی قوی از همبستگی ما با انگلیس است.

اتحادیه اروپا نیز سفیر خود را برای انجام رایزنی هایی از مسکو فراخوانده است

پیش از این انگلستان نیز دستور خروج 23 دیپلمات روسیه را صادر کرده بود. اتحادیه اروپا نیز سفیر خود را برای انجام رایزنی هایی از مسکو فراخوانده است.
موضوع مسمومیت سرگئی اسکریپال جاسوس سابق در خاک انگلیس در هفته های اخیر به تنش دیپلماتیک در روابط انگلیس و روسیه دامن زده و اتحادیه اروپا نیز از لندن حمایت کرده است. اسکریپال در سال 2006 در روسیه به اتهام جاسوسی برای دولت انگلیس، به 13 سال حبس محکوم شد، وی متهم بود که هویت جاسوسان روس را در اروپا در اختیار سازمان جاسوسی ‌ام.آی.6 انگلیس قرار داده است. وی در سال 2010 در جریان تبادل جاسوسان میان آمریکا و روسیه، به انگلیس پناهنده شد که در آن، مسکو چهار جاسوس خود را با 10 جاسوس آمریکا مبادله کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج