وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای حمله موشکی روز گذشته از یمن به عربستان سعودی را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت خارجه آمریکا حمله موشکی یمن به عربستان را محکوم کرد.

در بیانیه مطبوعاتی روز دوشنبه سخنگوی این وزارتخانه آمده است: ما حمله موشکی حوثی ها یکشنبه شب که چندین بار شهرهای عربستان را هدف قرار داد، محکوم می کنیم.

آمریکا از حق عربستان به عنوان متحد خود دفاع می کند

هدر نوئرت در این بیانیه به خانواده کسانی که در این عملیات ها کشته یا مجروح شده اند، تسلیت گفت و افزود: آمریکا از حق عربستان به عنوان متحد خود در دفاع از مرزهای خود در برابر این تهدیدات پشتیبانی می کند.
وی ادامه داد: ما تماس با همه طرف ها از جمله حوثی ها را ادامه خواهیم داد تا به راه حل سیاسی بازگردند و به سمت پایان جنگ یمن حرکت کنند.

وزارت خارجه آمریکا
یک مقام نظامی یمن درباره این حملات گفته بود واحد موشکی ارتش یمن همزمان با آغاز چهارمین سال جنگ علیه این کشور، فرودگاه بین المللی 'خالد' در ریاض را با موشک 'برکان تواچ' و فرودگاه منطقه ای 'أبها' را با موشک 'قاهر توإم' و فرودگاه 'نجران' و چند هدف دیگر در این شهر را با چند موشک بالستیک 'بدر 1 ' مورد هدف قرار دادند.
عربستان همراه با امارات ، بحرین ، کویت ، سودان و مصر از ششم فروردین 94 به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت اقدام کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج