بنیامین نتانیاهو از اقدام رئیس جمهور آمریکا در خصوص امضای قانون موسوم به «تالیور فورس» که به موجب آن کمک های واشنگتن به تشکیلات خودگردان فلسطین قطع خواهد شد، استقبال کرد

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آغاز نشست هفتگی روز یکشنبه دولت صهیونیستی، این قانون را پیامی قدرتمند خواند که باعث تغییر قواعد بازی خواهد شد.

وی افزود:« این قانون دروغ پردازی های گذشته را یکی پس از دیگری تکذیب کرده و حقیقت را آشکار خواهد کرد».

ترامپ قانون مذکور را به منظور مجازات تشکیلات خودگردان فلسطین امضا کرد

بر اساس این قانون، وزارت خارجه آمریکا از ارائه کمک به فلسطینیان تا زمانی که تشکیلات خودگردان فلسطین حقوق خانواده های شهدای متهم به قتل یا زخمی کردن صهیونیست ها را متوقف نکند، منع شده است. دونالد ترامپ قانون مذکور را به منظور مجازات تشکیلات خودگردان فلسطین امضا کرد .

مجلس سنای آمریکا هم صبح روز جمعه و پس از گذشت نزدیک به 3 ماه از تصویب این قانون در کنگره آمریکا، این قانون را تصویب کرده بود .

نتانیاهو

این قانون به قانون تایلور فورس معروف است که یک دانشجوی آمریکایی بود که در ارتش این کشور نیز خدمت کرده بود و در ماه مارس سال 2016 به دست یک فلسطینی در شهر یافا کشته شد .

احتمال می رود که این قانون باعث کاهش چند صد میلیون دلاری بودجه سازمان های غیر دولتی فعال در فلسطین شود و این در حالی است که وزارت خارجه آمریکا عملا مقادیری از کمک های خود به تشکیلات رام الله را کاهش داده است. قرار این وزارتخانه به زودی گزارشی درباره نحوه اجرای این قانون به کنگره آمریکا ارائه دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج