رهبر جنبش انصار الله یمن گفت بدون حمایت و پشتیبانی آمریکایی ها، عربستان جرات تجاوز به این کشور را نداشت.

به گزارش خبرگزاری موج، رهبر جنبش انصار الله یمن به بیان توضیحاتی درباره پشتیبانی آمریکا از عربستان در حمله به یمن پرداخت.

«عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصار الله یمن به مناسبت چهارمین سالروز تجاوز عربستان سعودی به این کشور سخنرانی کرد.

وی از تمام کسانی که در این مدت در مقابل تجاوز سعودی ها مقاومت کرده و جان و مال خود را از دست داده اند، قدردانی کرد و گفت با وجود تمام سختی ها، مردم یمن در مقابل متجاوزان ایستادگی کرده اند.

وی شهدا را مایه مباهات و سرافرازی کشور دانست و افزود: اگر حمایت و پشتیبانی آمریکا نبود، عربستانی ها جرات تجاوز به یمن را نداشتند.

سعودی ها و امارات را بازیچه آمریکا هستند

رهبر انصار الله سعودی ها و امارات را بازیچه آمریکا دانست و تاکید کرد طرح حمله نظامی به یمن در راستای برنامه های استعماری واشنگتن انجام گرفته است.

عبدالملک الحوثی با بیان اینکه ایفای نقش اطلاعاتی، لجستیکی، برنامه‌ریزی و نظارت جزء ارکان اصلی هر نبردی است، اظهار داشت که آمریکا در تهاجم علیه یمن این نقش‌ها را ایفا کرده و عربستان هم حمایت مالی کرده است.

وی افزود: بارزترین نقش در اداره جنگ علیه یمن از آن آمریکایی‌هاست و وظیفه عربستان فقط پول خرج کردن است.

رهبر جنبش انصارالله یمن علت تهاجم ائتلاف آمریکا و عربستان به یمن را موقعیت جغرافیایی متمایز این کشور دانست.

بدرالدین الحوثی گفت: زخم‌هایی که مردم یمن در این چند سال داشته‌اند، مانع از آن نمی‌شود که مردم فلسطین را فراموش کنند؛ بلکه به آن‌ها می‌گویند ما در کنارتان هستیم.

وی پایبندی مردم یمن به آرمان امت اسلامی را دلیل دیگر تهاجم قدرت‌های استعماری به این کشور دانست.

عبدالملک الحوثی به قراردادهای میلیاردی آمریکا و عربستان اشاره کرد و گفت که حقیقتا ترامپ این گاو شیرده سعودی را بهتر از هرکس دیگری توانست بدوشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج