رئیس جمهوری آلمان به مناسب تحویل سال نو پیام شادباشی فرستاد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از "دویچه وله"،"فرانکفرانک والتر اشتاین‌مایر"، رئیس‌جمهوری آلمان، به مناسبت فرارسیدن نوروز 1397 پیام شادباشی را تنظیم کرده است. وی نوروز را دارای این ویژگی می‌داند که می‌تواند انسان‌های متفاوت را گردآورد و به گفت‌وگو برانگیزد.

فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهوری آلمان، در آستانه‌ نوروز امسال برای دومین بار پیام شادباشی فرستاده است. در این پیام از جمله آمده است که "میلیون‌ها انسان از فرهنگ‌های گوناگون در منطقه، از خاورمیانه گرفته تا شبه‌جزیره‌ بالکان در کنار دریای سیاه و از آنجا تا قفقاز، این روزها نوروز را جشن می‌گیرند".

رئیس‌جمهوری آلمان همچنین به صدها هزار تنی که "در آلمان به استقبال بهار می‌روند و برابری روز و شب و آغاز سال نو را مشترکا با خانواده، دوستان و همسایگان جشن می‌گیرند". شاد باش گفته است.

در پیام شادباش نوروزی اشتاین‌مایر همچنین آمده است که نوروز نماد روز تازه و نور تازه و جشنی است رنگارنگ که نشانه‌ی بیداری و شکوفایی زندگی پس از ماه‌های تیره‌ی زمستان است.

به گفته‌ی اشتاین‌مایر در این دوره شادمانی و بیداری، منازعات سنتی کنار گذاشته می‌شوند و از بزرگسالان قدردانی می‌شود. نوروز جشن دوستی و همبستگی است و با آن امیدی بزرگ  در این باره که جوانه های تازه می توانند رشد کنند پیوند خورده است.

رئیس‌جمهور آلمان افزود، چنین پیامی در این دوران ناامنی که در آن تقریبا هر روز خبرهایی از جنگ و ترور و نارواداری و نفرت ما را تکان می‌دهد، شهامت‌بخش است و در ما این اطمینان خاطر را برمی‌انگیزد که می‌توانیم مشترکا به هدف‌های بزرگ نزدیک‌تر شویم و به صلح در خاورمیانه دست یابیم.

به گفته‌ی رئیس‌جمهور آلمان، نوروز این نقش را دارد که می‌تواند انسان‌های متفاوت را گردهم آورد و به گفت‌وگو برانگیزد. وی ابراز امیدواری کرد که تعامل و احترام فراسوی مرزهای ملی، فرهنگی و دینی افزایش یابد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج