مشاور محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: تاریخ به یاد خواهد داشت که این کشور خلیج (فارس) (امارات) در برکناری رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه کشوری بزرگ دست داشته و این چیز کمی نیست.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت عربی ۲۱، عبدالخالق عبدالله، چهره آکادمیک امارات و نزدیک به مسئولان ابوظبی که همه او را یکی از مشاور محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی می‌دانند در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: تاریخ به یاد خواهد داشت که این کشور خلیج (فارس) (امارات) در برکناری رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه  کشوری بزرگ دست داشته و این چیز کمی نیست.

رکس تیلرسون

 دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه رکس تیلرسون را بر کنار کرد و مایک پامپئو، رئیس سازمان سیا را جایگزین وی به عنوان وزیر خارجه این کشور کرد و جینا هاسپل پست مدیر آژانس " سی آی ای" را به جای پاپئو بر عهده گرفت.

افشاگری عبد الخالق عبدالله صحت اخبار منتشر شده از سوی بی بی سی، نیویورک تایمز و سایر رسانه های غربی در خصوص الیوت برویدی، یکی از حامیان مهم مالی کمپین انتخاباتی ترامپ و بازرگان وابسته به امارات را نشان می‌دهد.

این رسانه‌ها افشا کردند، برویدی اکتبر ۲۰۱۷ با رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کرده و از او خواست رکس تیلرسون را برکنار کند.

برویدی در ایمیل‌های افشا شده‌اش، وزیر خارجه آمریکا را «ضعیف» و «یک برج ژله‌ای» توصیف کرده که نیاز به یک سیلی قوی و محکم دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج