منابعی به "الحیاة" اعلام کردند که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دعوت آمریکا برای شرکت در نشست واشنگتن برای نجات غزه را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، منابعی به "الحیاة" اعلام کردند که محمود عباس دعوت ترامپ برای شرکت در نشست واشنگتن را نپذیرفته است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دعوت آمریکا برای شرکت در نشست واشنگتن برای نجات غزه را رد کرد.

این منابع در گفتگو با روزنامه الحیاة لندن ضمن اشاره به امتناع محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از پذیرش دعوت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای حضور در نشستی در واشنگتن برای نجات غزه، اعلام کردند، تشکیلات این جلسه را مقدمه‌ای برای اجرای "معامله قرن" آمریکا جهت تشکیل کشوری که مرکز آن نوار غزه و بخش‌هایی از کرانه غربی است و نیز تعیین رهبری جایگزین برای فلسطین دانست.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین

محمود عباس تصمیم به مقابله با دولت آمریکا گرفته است

منابع مذکور همچنین اظهار داشتند، عباس پس از تصمیم ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و انتقال سفارت واشنگتن به این شهر همزمان با سالروز اعلام تشکیل اسرائیل در سال 1948 میلادی، تصمیم به مقابله با دولت آمریکا گرفته است، عباس می‌داند که دولت آمریکا به تمامی اقدامات و تصمیماتی که اتخاذ می‌کند ازجمله تحریم واشنگتن و عدم استقبال از پروژه‌ها یا طرح‌های پیشنهادی آن پاسخ خواهد داد.

این منابع تاکید کردند، محمود عباس پیش‌بینی می‌کند آمریکا به دنبال پایان دادن به تشکیلات خودگردان فلسطین در این مرحله بسیار خطرناک است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج