ستاد کل نیروهای مسلح روسیه بر این تاکید کرد که در صورت حمله موشکی آمریکا به سوریه واکنش نشان می دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک ستاد کل نیروهای مسلح روسیه بر این تاکید کرد که در صورت حمله موشکی غرب به رهبری آمریکا به تاسیسات نظامی و حکومتی دولت سوریه و تهدید جان نظامیان روس، واکنش نشان می دهیم.

ستادکل نیروهای مسلح روسیه با اعلام این مطلب تاکید کرد، اخبار موثقی در دست دارد که نشان می‌دهد شورشیان سوری با هماهنگی نهاد به اصطلاح امدادرسان "کلاه سفیدها" در تدارک نمایش یک حمله شیمیایی از سوی ارتش سوریه هستند تا دستاویزی برای حمله نظامی احتمالی آمریکا قرار گیرد.

وی افزود: اگر جان نیروهای روسیه با حملات موشکی به دمشق به خطر بیفتد، نیروهای مسلح روسیه پاسخ خواهند داد. با کشف آزمایشگاه تولید مواد شیمیایی در دهکده عفریتس در غوطه شرقی که به تازگی از دست تروریست‌ها آزاد شد، ادعاهای ما اثبات شده است.

حمایت انگلیس و فرانسه از تهدید نظامی آمریکا به سوریه

مقامات آمریکایی از جمله دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور بارها تاکید کرده‌اند در صورت اثبات حمله شیمیایی سوریه علیه مخالفان این کشور، دست به حملات موشکی به تاسیسات نظامی و غیرنظامی سوریه از جمله ساختمان‌های حکومتی در دمشق خواهند زد.

این تهدید آمریکایی‌ها مورد حمایت انگلیس و فرانسه نیز قرار گرفته و این دو کشور رسما تایید کرده‌اند در چنین عملیاتی شرکت خواهند کرد.

آمریکا پیشتر نیز به بهانه حملات شیمیایی ارتش سوریه به منطقه خان شیخون، یک فرودگاه نظامی ارتش سوریه را هدف ده‌ها فروند موشک قرار داد و مسوولان مختلف این کشور بارها تاکید کرده‌ در صورت لزوم این اقدام را تکرار خواهند کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج