مذاکره‌کننده ارشد سابق آمریکا در مصاحبه‌ای بر این تاکید کرد که استفاده نادرست از دیپلماسی می تواند بهانه جنگ را جور کند.

به گزارش خبرگزاری موج، «وندی شرمن»، مذاکره‌کننده ارشد دولت آمریکا در گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان بر این تاکید کرد که دولت ترامپ از رهگذر مذاکره با کره شمالی زمینه جنگ با این کشور را فراهم کند.

اظهارات وندی شرمن در مورد مذاکره آمریکا و کره شمالی

وی افزود:  «گفت‌وگو قطعاً بهتر از جنگ است» هشدار داد استفاده نادرست از دیپلماسی، ممکن است بهانه جنگ را جور کند.

شرمن گفت: «خطر بزرگتر این است که رئیس‌جمهور و تیمش این تلاش دیپلماتیک را انجام دهند، اما بعداً به خاطر به دست نیاوردن تک‌تک خواسته‌هایشان ناامید شوند و پیش‌درآمد جنگ را ایجاد کنند.»

او اضافه کرد: «گزینه‌های بسیار زیادی هستند که لازم است امتحان شوند و اگر رئیس‌جمهور احساس کند همه باید راهی را بروند که ایالات متحده می‌خواهد، احتمالاً به توافق نخواهیم رسید و خودمان را در میانه جنگ خواهیم یافت.»

سکان هدایت روابط بین دو کشور بر عهده کره شمالی است

شرمن در بخش دیگری از این مصاحبه اعتراف کرد که در حال حاضر سکان هدایت روابط آمریکا و کره شمالی را پیونگ‌یانگ به عهده دارد.

او درباره کیم یونگ اون، رهبر کره شمالی گفته است: «او قادر بوده رئیس‌جمهور ایالات متحده - یعنی قدرتمندترین رهبر در کل دنیا - را به همان اتاقی بکشد که خودش در آن حاضر است گو اینکه آنها هر دو هم‌تراز هستند.»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج