کاخ سفید امروز در مورد هدف بررسی وضعیت اقتصادی و انسانی نوار غزه نشستی را با حضورجارد کوشنر مشاور ویژه ترامپ در خاورمیانه برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، کاخ سفید امروز نشستی را با هدف بررسی وضعیت اقتصادی و انسانی در نوار غزه برگزار می کند و در این نشست جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و مشاور ویژه وی در خاورمیانه شرکت خواهد داشت.

برگزاری نشست در مورد غزه در کاخ سفید

جاستین گرین‌ بلات، فرستاده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور خاورمیانه گفت: دولت ترامپ معتقد است شرایط نابسامان انسانی در غزه نیازمند توجه و رسیدگی فوری است.

رسیدگی به اوضاع فعلی غزه برای امنیت اسرائیل مهم است

وی در بیانیه‌ای اعلام کرد: رسیدگی به اوضاع فعلی غزه امری ضروری و حیاتی است و برای امنیت مصر و اسرائیل مهم می‌باشد. برطرف کردن مشکلات غزه مرحله‌ای ضروری برای رسیدن به توافق صلح میان اسرائیل و فلسطین است.

واشنگتن جزئیاتی درباره لیست شرکت کنندگان و به ویژه احتمال مشارکت فلسطین در این نشست ارائه نکرده و تنها اعلام کرده است که شماری از کشورهای زیرربط در مساله فلسطین در این نشست مشارکت خواهند داشت.

موضوع این نشست بررسی راه‌های حمایت از نوار غزه که از سال ۲۰۰۶ تاکنون در نتیجه تحریم‌های زمینی، هوایی و آبی اسرائیل با بحران انسانی مواجه می‌باشد، است.

آمریکا انتظار دارد نشست امروز درباره فلسطین شامل مذاکراتی سازنده باشد.

کاخ سفید اعلام کرد: چالش اصلی ما ارائه ایده‌هایی است که بتوان در واقعیت به اجرا درآورد.

پیشتر داوود شهاب، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نشستی که قرار است در کاخ سفید برگزار شود را «خطرناک» خواند.

رهبران فلسطین طی تصمیمی هرگونه ارتباط با مسئولان آمریکایی را تحریم کردند.

این تصمیم در پی اقدام دونالد ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل اتخاذ شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج