موج

وزیر خزانه داری آمریکا:

استیو منوشین، وزیر خزانه داری آمریکا بر این تاکید کرد دونالد ترامپ دیگر معافیت های تحریمی ذیل برجام را امضا نخواهد کرد و همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش بر نقش مهم وزارت خزانه داری آمریکا در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از وبگاه الجماینر، «استیو منوشین» وزیر خزانه داری آمریکا بر این تاکید کرد که هیچ شریکی بهتر از اسرائیل برای آمریکا وجود ندارد و کشورش متعهد است امنیت رژیم اسرائیل را در برابر موشک های ایران حفظ کند.

اظهارت وزیر خزانه داری آمریکا در مورد اسرائیل

آمریکا متعهد به تامین امنیت اسرائیل در مقابل موشک های بالستیک ایران است

وی سپس درباره برجام که سال 2015 میان ایران و گروه 1+5 حاصل شد هم گفت: «رئیس جمهور اعلام کرده دیگر معافیت های تحریمی ذیل برجام را امضا نخواهد کرد. دونالد ترامپ متعهد است نه تنها از امنیت اسرائیل بلکه امنیت سایر کشورهای جهان در برابر موشک های بالستیک ایران و صادرات تروریسم توسط این کشور به سراسر منطقه اطمینان حاصل کند.»

توافق هسته ای بین ایران و 5 عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (امریکا، فرانسه، بریتانیا، روسیه و چین) به علاوۀ آلمان در تیر 1394 مورد توافق طرفین مذاکره قرار گرفت.

دولت آمریکا، به عنوان یکی از اعضای 1+5 از زمان اجرایی شدن «برجام» با اتخاذ سیاست های مختلف تلاش کرده از متبلور شدن مزایای این توافق برای ایران جلوگیری کند. 

کارشکنی های آمریکا در اجرای برجام از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهوری آمریکا شدت گرفته؛  «دونالد ترامپ» روز 22 دی ماه رفع تحریم های هسته ای علیه ایران را تمدید کرد. وی علی رغم این تهدید کرد ممکن است این آخرین باری باشد که این کار را انجام می دهد.

 رئیس جمهور آمریکا گفت در صورتی که نمایندگان کنگره و دولت های اروپایی برای «اصلاح معایب فاجعه بار» برجام اقدام نکنند او در موعد بعدی تعلیق تحریم ها (120 روز بعد) آمریکا را از توافق هسته ای با ایران خارج خواهد کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا نقش مهمی در مبارزه با تروریسم دارد

وزیر خزانه داری آمریکا در بخش دیگری از اظهاراتش مدعی شد این نهاد آمریکایی «نقش مهمی» در مبارزه با «تروریسم» داشته است.

او گفت: «ما 700 نفر آدم داریم که در خزانه داری روی تحریم ها و مدیریت تحریم ها کار می کنند. تحریم ها ابزارهای مهمی هستند و این ابزارها اثربخش هستند.»

منوچین تصریح کرد: «اجازه بدهید برای شما توضیح بدم. جلوگیری از منابع مالی تروریسم از طریق تحریم ها کاملا موثر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها